AMBERIF to od lat prawdziwe święto branży jubilerskiej. To największa na świecie impreza wystawiennicza poświęcona bursztynowi i wiodące targi biżuterii w Europie Środkowej będące doskonałą okazją do spotkań biznesowych, nawiązania nowych kontaktów handlowych, zapoznania się z nowinkami branżowymi i zaprezentowania premierowych kolekcji. 

Ponad 100 wystawców weźmie udział w targach AMBERIF AUTUMN w Gdańsku, gdzie zaprezentują swoje najnowsze kolekcje biżuterii. Głównie wyrobów z bursztynu, z których Gdańsk, Pomorze i Polska słyną na cały świat.

Ponad 250 wystawców z 15 krajów świata i odwiedzający z 35 państw – to najkrótsze podsumowanie pierwszego dnia targów AMBERIF SPRING dedykowanych głównie biżuterii złotej, srebrnej i bursztynowej oraz kamieniom jubilerskim.

Biżuteria przyciąga przede wszystkim dobrym, nowoczesnym wzornictwem. Wiedzą o tym organizatorzy targów Amberif, którzy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej „inwestują” w świeży, nowatorski design. Efekty tych działań będą widoczne już w czasie najbliższej 30. edycji targów, która odbędzie się w dniach 22-25 marca br.

Klasyczne, ponadczasowe wzory biżuterii złotej i srebrnej, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze są „na czasie” w połączeniu z najnowszymi trendami w modzie – tak wiodący producenci i importerzy biżuterii reagują na potrzeby odbiorców. Taka biżuteria będzie dominować w ich najnowszych kolekcjach na sezon letni, które swoją premierę będą miały na targach AMBERIF SPRING w Gdańsku.

Najnowsze kolekcje biżuterii ze srebra i złota – w dużej części z bursztynem bałtyckim – kamienie szlachetne, unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii prezentowane w Galerii Projektantów przez indywidualnych twórców – to zapowiedź Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING, które odbędą się w dniach 22-25 marca w Amber Expo w Gdańsku.

Po ponad dwuletnich covidowych perypetiach targi Amberif nareszcie wracają na swoje stałe miejsce – do Centrum Targowo-Konferencyjnego Amber Expo w Gdańsku. Jesienna edycja najważniejszego w Polsce wydarzenia wystawienniczego branży jubilerskiej odbędzie się w tym roku w dniach 1-3 września.

Bogata oferta biżuterii z bursztynem wystawców z całego świata, produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych, zegarki, trendy jubilerskie oraz premierowe kolekcje biżuterii unikatowej przygotowane przez czołówkę polskich artystów-złotników oraz strefa debiutów młodych projektantów biżuterii autorskiej – to zapowiedź targów jubilerskich AMBERIF SPRING, które odbędą się w dniach 22-24 marca.

28. edycja targów AMBERIF zaskoczy nas… zmianami. Dotyczą one przede wszystkim daty i lokalizacji, po raz pierwszy impreza odbędzie się również w formie hybrydowej. Wiele wskazuje również na to, że wystawcy zaskoczą nas… wyjątkowymi kolekcjami. 

Blisko 200 kupców z 34 krajów oraz 43 wystawców z Polski i Litwy, 473 produkty wyświetlone 3521 razy przez zalogowanych kupców – tak w największym skrócie można podsumować targi AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM, które odbyły się w ostatni weekend czerwca.

40 wystawców z Polski i zagranicy oraz kupcy z 45 krajów wezmą udział w pierwszej edycji AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM, która odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2021 r. W obecnej sytuacji to jedyna szansa na podtrzymanie ciągłości targów, zaś dla producentów nadzieja na wyjście z impasu.

Covid nie odpuszcza, organizatorzy targów Amberif również nie dają za wygraną i poszukują rozwiązań, które setkom polskich bursztynników dałyby nadzieję na powrót do handlu. Po odwołaniu kwietniowej daty imprezy podejmują kolejną próbę – tym razem niezagrożoną wirusem, bo zaplanowaną całkowicie online.

Nowa data, nowe miejsce, nowa organizacja – z powodu trudnego do przewidzenia rozwoju sytuacji związanej z pandemią organizatorzy przedstawili możliwy do zrealizowania scenariusz Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii Amberif.

Amberif to jedna z nielicznych imprez targowych dedykowanych branży jubilerskiej na świecie, która w tym roku odbędzie się w tradycyjnej formule – oczywiście przy zachowaniu wszelkich rygorów bezpieczeństwa. W dniach 26-29 sierpnia br. wystawcy i kupcy spotkają się na Amberifie po raz 27.

Po konsultacjach z przedstawicielami wystawców oraz głębokich analizach biznesowych aspektów uczestnictwa międzynarodowych wystawców i kupców Zarząd Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. w dn. 4 marca – na 2 tygodnie przed planowanym terminem targów Amberif – podjął decyzję o przełożeniu terminu imprezy na sierpień 2020.

Światowe trendy na rynku biżuterii i bursztynu, najnowocześniejsze technologie jubilerskie oraz najnowsze dokonania jubilerów, złotników i projektantów biżuterii, liczne atrakcje dla gości branżowych oraz publiczności – to tylko kilka powodów, dla których warto odwiedzić 18. Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie Amber Trip w dniach 11-14 marca br. w Wilnie.

Od czasu spadku zainteresowania polskimi wyrobami z bursztynu bałtyckiego w Chinach producenci długo nie mogli się zdecydować, czyje oczekiwania wzornicze chcą teraz zaspokajać. Ostatecznie uznali, że warto postawić na dobrej jakości ponadczasową biżuterię – i taką będą oferować na najbliższej edycji targów AMBERMART.

Konferencja prasowa na stoisku PAIH-u

Po bursztynowej hossie po premierze filmu „Park Jurajski” pozostało już tylko miłe wspomnienie – amerykański rynek biżuterii jest uważany obecnie za jeden z trudniejszych. Mimo to rokrocznie kilkunastu producentów z Polski próbuje swoich sił na JCK Las Vegas. Podobnie było i w tym roku.

„Chiny to niezmiennie ogromny rynek zbytu dla firm bursztynniczych” – przekonuje Mariusz Gliwiński, uczestnik Międzynarodowych Targów Importu w Szanghaju. Swoje wyroby prezentowało tam 9 polskich firm specjalizujących się w wyrobach z bursztynem.

Stoisko firmy A2 Studio Biżuterii

Ambermart chwali się sukcesem frekwencyjnym: jak podaje organizator, imprezę odwiedziło w tym roku 3200 gości branżowych i niebranżowych z 38 krajów, m.in. z Chin, Niemiec, Skandynawii, Kuwejtu i USA. Niestety, niezbyt wielu wystawców nie może się pochwalić sukcesem handlowym…

Na Amberifie dominuje oferta dedykowana odbiorcom z Azji

Również w czasie tegorocznej edycji dominują żółte kaboszony w metalowych oprawach i bardzo wysokich cenach dochodzących do 40-50 euro za gram wyrobu.

Dane liczbowe podsumowujące zakończone właśnie edycje targów jubilerskich 3. Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show oraz 33. Hong Kong International Jewellery Show świadczą o sukcesie tych imprez. Sukces świętowany jest jednak w cieniu recesji coraz silniej odczuwalnej również w branży jubilerskiej. 

Choć kupców na targach Amber Trip w Wilnie było widocznie mniej niż rok temu, impreza może się pochwalić wzrostem liczby wystawców i zajmowanej powierzchni. 

BIŻU-TIME EXPO to jedyna we Wrocławiu profesjonalna impreza targowa dedykowana branżom jubilerskiej, zegarkowej i kamieni szlachetnych. Wydarzenie jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na rynku dolnośląskim na prezentację marek, produktów i usług jubilerskich i zegarmistrzowskich.

 

 

Stoisko firmy B&G Bursztynowa Biżuteria na targach Inhorgenta 2015

Jeszcze kilka lat temu na targach Inhorgenta w Monachium wystawiało się kilkunastu producentów biżuterii z bursztynem, polskich i litewskich. Dziś litewskich wystawców już nie ma a gros polskich stanowią w tym sektorze firmy uczestniczące w programie promocji polskiej branży jubilerskiej i bursztynniczej na zagranicznych rynkach.

Targi Hong Kong Jewellery & Gem rozwiały obawy o najbliższą przyszłość polskich firm bursztynniczych – większość uczestników tej imprezy wróciła zadowolona z efektów biznesowych.

„Z pierwszych rozmów z wystawcami wynika, że targi były dla większości z nich udane – a to dobry znak dla nas wszystkich” – podsumowuje Ewa Rachoń, kierownik projektu Ambermart. Impreza była także okazją do zastanowienia się nad przyszłością bursztynu.

Kolekcja Mineralite

S&A, największy w Polsce producent biżuterii, kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesnym wzornictwem biżuterii bursztynowej. Tymczasem na targach Inhorgenta Munich firma zaprezentuje nowe kolekcje bez bursztynu. Skąd taka zmiana? 

Za sprawą targów Amber Trip Wilno pretenduje do miana Stolicy Bałtyckiej Biżuterii. Litewska stolica ma stać się nią już po raz 10. w pierwszy wiosenny weekend marca.

450 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających z całego świata, najnowsze trendy w dziedzinie biżuterii bursztynowej, srebrnej i złotej oraz Gala Mody i Bursztynu w całkiem nowym wydaniu – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników 20. edycji targów Amberif w Gdańsku.

Arek Wolski

Targi Inhorgenta Munich to od wielu lat najważniejsza impreza targowa dla polskich twórców biżuterii – zarówno tych uznanych, jak i początkujących. Aż 20 z nich będzie prezentowało swoje prace w słynnej już designerskiej hali C2. 

Największym zainteresowaniem na targach Ambermart zdawało się cieszyć… Laboratorium Bursztynu, w którym rzeczoznawcy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników prowadzili identyfikację wyrobów z bursztynem. Kolejka oczekujących nie była tam niczym dziwnym…

Naturalny czy poprawiany?

W nowym – nowoczesnym – Centrum Wystawienniczo-Kongresowym  AmberExpo  odbyły się 13. Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart, które pokazały, że przyszłość branży to najprawdopodobniej Chiny i bursztyn naturalny.

Biżuteria firmy Eva Stone

Niemcy to ciągle jeszcze bardzo atrakcyjny rynek dla polskich projektantów i producentów biżuterii. Właśnie zakończyły się targi Tendence we Frankfurcie, które zostały przez nich ocenione jako „umiarkowane, a nawet dobre”.

AmberExpo w Gdańsku

Tegoroczne 13. Międzynarodowe Targi Bursztynu AMBERMART odbędą się w nowym AmberExpo w Gdańsku Letnicy. „Tym razem spodziewamy się większej niż w poprzednich latach frekwencji zarówno wystawców, jak i kontrahentów oraz zwiedzających, którymi niewątpliwie powoduje ciekawość zmian” – przyznaje Ewa Rachoń.

Stoisko Jacka Ostrowskiego na targach Amberif 2012

Sobota to ostatni dzień Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii, Kamieni Jubilerskich Amberif 2012. Przez cztery dni ofertę 450 wystawców z 15 krajów zobaczy ok. 6 tys. osób z branży jubilerskiej:  właścicieli sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki z całego świata.

Laura Rittlinger

Nowatorskie pomysły i techniki, międzynarodowe nowości i wskazujące nowe kierunki trendy – młodzi-kreatywni pokażą je w ramach wystawy Talents na targach Ambiente we Frankfurcie.

Agata Krawczyk: pierścionek z bursztynem z Trendbook 2011+

„Ogólna sytuacja ekonomiczna spowodowała, że zmienia się rynek bursztynu, a srebro być może dostało nową szansę” – mówi Ewa Rachoń, kierownik projektu Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Co to oznacza dla branży jubilerskiej?

Danuta Burczik-Kruczkowska: czy to bursztyn, czy nie bursztyn...?

Biżuteria złota i srebrna, klasyczna i fashion, kamienie szlachetne i jubilerskie, bursztyn i perły – to wszystko, a nawet więcej, będzie prezentowane w dniach 30.09-02.10 w warszawskim centrum Expo XXI na 12. edycji targów Złoto Srebro Czas.

Naszyjnik Izabeli Gutowskiej

Od dziś do soboty 28 sierpnia biżuteria z bursztynem polskich producentów będzie prezentowana na targach biżuterii w Kopenhadze – największej skandynawskiej imprezy branży biżuterii i zegarków.