28. edycja targów AMBERIF zaskoczy nas… zmianami. Dotyczą one przede wszystkim daty i lokalizacji, po raz pierwszy impreza odbędzie się również w formie hybrydowej. Wiele wskazuje również na to, że wystawcy zaskoczą nas… wyjątkowymi kolekcjami.

Wiosenna edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF odbędzie się w dniach 22-24 marca 2022. Impreza rozpocznie się dzień wcześniej niż początkowo planowano i będzie trwała 3, a nie jak pierwotnie zakładano 4 dni. Skąd ta zmiana? Wynika ona z niedostępności hal wystawienniczych na terenach AMBEREXPO gdzie już od połowy stycznia będzie funkcjonował szpital tymczasowy, i wywołanej tym faktem konieczności dostosowania się do kalendarza wydarzeń w Ergo Arenie, gdzie odbędzie się tegoroczna impreza.


Dziś, po dwuletnim okresie stagnacji, zarówno dla organizatorów, jak i dla uczestników targów AMBERIF SPRING najważniejsze jest zapewnienie wizerunkowej i biznesowej ciągłości imprezy. Wystawcy zdają się rozumieć złożoność tej sytuacji – mamy ich akceptację dla naszych działań, które omawiamy na bieżąco z Radą Konsultantów – poinformowała Anna Pilch, menadżerka projektu.


Świadczy o tym ich duże zainteresowanie udziałem w imprezie. Gros wystawców stanowią aktualnie producenci wyrobów z bursztynem – głównie z Polski i Litwy, są także wystawcy z Włoch czy po raz pierwszy ze Szwecji. Obecnie ok. 70% powierzchni wystawienniczej jest już sprzedana.


Pamiętajmy, że Ergo Arena dysponuje mniejszą powierzchnią niż hale AMBEREXPO. Gwarantujemy jednak miejsce dla wszystkich firm, które do 16 stycznia podpiszą umowy na wynajem powierzchni wystawienniczej. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność nowego jej podziału między wszystkich zainteresowanych – informuje Anna Pilch.


AMBERIF SPRING 2022 – stacjonarnie i online

Uzupełnieniem oferty stacjonarnych targów będzie Amberif Virtual Showroom – platforma cyfrowa umożliwiająca prezentację premierowych kolekcji oraz odbywanie spotkań matchmakingowych, na której w czerwcu ubiegłego roku spotkało się blisko 200 kupców z 34 krajów oraz 43 wystawców z Polski i Litwy. Funkcja umawiania spotkań będzie aktywna w dniach 22-24 marca, zaś katalog produktów i katalog wystawców jest dostępny przez cały rok – budując zainteresowanie polskim designem, bursztynem oraz ofertą firm jubilerskich w coraz odleglejszych zakątkach świata.


Wszędzie tam próbujemy dotrzeć z naszą zakrojoną na międzynarodową skalę kampanią reklamową – dzięki reklamie w Internecie oraz hybrydowej formie tegorocznych targów AMBERIF SPRING mamy nadzieję pozyskać zainteresowanie nowych kupców – mówi menadżerka projektu.


Strefy tematyczne targów AMBERIF SPRING

Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING są największym w Polsce i jednym z największych w Europie wydarzeń targowych branży jubilerskiej oraz najważniejszym na świecie wydarzeniem dedykowanym promocji bursztynu. W tym roku oferta wystawców będzie prezentowana według stref tematycznych:

• TOP AMBER – ok. 30 najbardziej renomowanych wystawców z propozycją najwyższej jakości produktów bursztynniczych
• AMBER JEWELLERY – bogata oferta popularnej biżuterii z bursztynem wystawców z całego świata
• GOLD & SILVER – produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych, zegarki, trendy jubilerskie
• TECH ZONE – pełen asortyment technologii, półfabrykatów i usług wspierających produkcję jubilerską
• DESIGN GALLERY – premierowe kolekcje biżuterii unikatowej przygotowane przez czołówkę polskich artystów-złotników
• START-UP ZONE – zupełnie nowa propozycja: międzynarodowa strefa debiutów młodych projektantów biżuterii autorskiej

Zasady bezpieczeństwa

Sytuacja pandemiczna jest na tyle dynamiczna, że trudno dziś przewidzieć, jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały w marcu. Anna Pilch deklaruje, że – podobnie jak w 2019 roku – dla wspólnego bezpieczeństwa organizator wdroży wszystkie obowiązujące wytyczne Ministerstwa Rozwoju i Technologii dla organizatorów targów oraz dołoży wszelkich starań, by zadbać o ochronę zdrowia wszystkich uczestników targów. Zarówno na halach wystawienniczych, jak i w czasie imprez towarzyszących, takich jak spotkania branżowe, wernisaże wystaw czy ogłoszenie wyników konkursów Amberif Selection oraz Amberif Design Award, z których – na obecną chwilę – organizator nie chce rezygnować.

Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING
22-24.03.2022 (wtorek-czwartek)
Ergo Arena