amber.com.pl

Istniejący od marca 2007 r. portal amber.com.pl szybko stał się najważniejszą platformą informacyjną dedykowaną temu bursztynowi. Jego pomysłodawcą i właścicielem jest firma BORUNI należąca do Mikołajczyki Amber Group, specjalizująca się w sprzedaży detalicznej wysokiej jakości biżuterii i przedmiotów użytkowych z bursztynu. W trosce o wysoki poziom merytoryczny, redakcja współpracuje z uznanymi przedstawicielami środowiska bursztynniczego, muzealnego i naukowego, jak również z organizacjami bursztynniczymi, placówkami muzealnymi, instytucjami oraz organizatorami targów.

Działalność Portalu i jego nieoceniony wkład w szeroko pojętą promocję bursztynu została szybko zauważona i doceniona. W marcu 2010 r. właściciel Tomasz Mikołajczyk i redaktor naczelna Anna Sado zostali uhonorowani Medalami Prezydenta Miasta Gdańska za szeroko pojętą promocję bursztynu, branży bursztynniczej i Gdańska – Światowej Stolicy Bursztynu. Również Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników doceniło ich zasługi na polu promocji bursztynu, wyróżniając Annę Sado honorowym tytułem Bursztynnika Roku 2010 a Tomasza Mikołajczyka Bursztynnikiem Roku 2012. Ponadto w 2011 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników uhonorowało właściciela sieci BORUNI Kryształowym Medalem za wieloletnie zasługi w promocji bursztynu.

Bursztynowy Portal cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony fachowców z branży bursztynniczej, jak i miłośników złota Bałtyku. Oprócz gorących newsów, profesjonalnych artykułów redakcyjnych i interesujących wywiadów oferujemy m.in. wirtualny katalog producentów, podwykonawców i usługodawców branży bursztynniczej. Zapraszamy do współpracy reklamowej na atrakcyjnych warunkach. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie i propozycje, dzięki którym portal amber.com.pl mógłby stać się dla Państwa jeszcze bardziej interesujący. Zachęcamy do współredagowania działu wiadomości – będziemy wdzięczni za nadsyłanie informacji na temat zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku bursztynu.

 

Amber Portal w mediach

press_amberifnews

Nowy portal poświęcony tematyce bursztynu

(...) W założeniu portal ma służyć szeroko pojętej promocji bursztynu i firm z branży bursztynniczej oraz stać się międzynarodową platformą edukacyjną i informacyjną zarówno dla osób związanych z bursztynem zawodowo, jak i dla zainteresowanych tym tematem laików. We współpracy z przedstawicielami środowiska naukowego i muzealniczego oraz profesjonalistami z branży stale rozbudowywany jest dział informacji ogólnych na temat bursztynu, tworzący swego rodzaju kompendium wiedzy o tym kamieniu. Duży nacisk został położony na aktualne doniesienia z "bursztynowego świata" - zadbają o to korespondenci portalu m.in. z Niemiec, Austrii i Litwy oraz lokalni autorzy. Celem ułatwienia kontaktów handlowych powstał wirtualny katalog producentów, podwykonawców i usługodawców branży bursztynniczej.

(...) Ciekawa szata graficzna, cenne informacje, piękna biżuteria - warto odwiedzić Bursztynowy Portal!

amberif NEWS 2007


press_polski_jubilerBursztynowy Portal

amber.com.pl to nowo powstały portal internetowy poświęcony tematyce bursztynowej. Znaleźć tam można informacje o wydarzeniach związanych z tym kamieniem, relacje z targów, raporty rynkowe i inne wiadomości dotyczące branży bursztynniczej. Pomysłodawcą i właścicielem jest firma BORUNI należąca do Grupy Mikołajczyki Amber. Celem portalu jest stworzenie międzynarodowej platformy informacyjnej o bursztynie zarówno dla osób związanych z bursztynem zawodowo, jak i dla laików. Portal amber.com.pl ma służyć promocji zarówno bursztynu, jak i firm bursztynniczych oraz ma ułatwić nawiązywanie międzynarodowych kontaktów handlowych.

Polski Jubliler, NR 3 (47) 2007


press_zegarki_bizuteriaamber.com.pl

(...) Portal został podzielony na dwa podstawowe działy tematyczne. Pierwszym jest swego rodzaju wirtualny leksykon poświęcony bursztynowi, w którym można znaleźć wiele przydatnych oraz podanych w przystępny sposób informacji, począwszy od genezy bursztynu i jego własności, poprzez wybrane zagadnienia z historii, aż po współczesną wytwórczość i zbiory muzealne. Drugi dział dotyczy szeroko pojętej teraźniejszości, gdzie szczególny nacisk został położony na aktualne doniesienia z całego bursztynowego świata - nie zabraknie więc nowin o wydarzeniach związanych z bursztynem, relacji z targów oraz raportów rynkowych. (...)

Zegarki & Biuteria NR 3 (111) 2007

press_bursztyniskoNowy portal o bursztynie

(...) Portal amber.com.pl ma służyć szeroko pojętej promocji bursztynu bałtyckiego, wyrobów z niego wykonanych oraz branży bursztynniczej. Funkcje edukacyjne będzie pełnił swego rodzaju leksykon bursztynowy, natomiast informacyjne m.in. dział wiadomości, gdzie będą publikowane najnowsze doniesienia z całego "bursztynowego wiata". W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego zamieszczanych informacji do współpracy w tworzeniu portalu zaproszeni zostali przedstawiciele świata naukowego, muzealniczego i profesjonaliści z branży, jak również ważne organizacje i instytucje. Obecnie rozbudowywana jest także sieć korespondentów zagranicznych, którzy dostarczą interesujących informacji o wydarzeniach związanych z bursztynem oraz raportów rynkowych. (...)

Bursztynisko 27/2007