40 wystawców z Polski i zagranicy oraz kupcy z 45 krajów wezmą udział w pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM, która odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2021 r. W obecnej sytuacji to jedyna szansa na podtrzymanie ciągłości targów, zaś dla producentów nadzieja na wyjście z impasu.

Targi szansą na ożywienie branży bursztynniczej

Sytuacja w branży bursztynniczej daleka jest od zadowalającej – ponad rok przestoju wywołanego ogólnoświatowym lockdownem, brak turystów będących największymi odbiorcami drobnej biżuterii z bursztynem oraz ograniczenie międzynarodowych kontaktów handlowych negatywnie odbiły się na jej kondycji. Stąd duża nadzieja producentów pokładana w zapowiedzianej na kwiecień br. – i odwołanej z powodu pandemii – stacjonarnej edycji targów Amberif, wynikająca także z przekonania o koniecznym osobistym kontakcie z partnerami biznesowymi. W tym – prawdopodobnie – tkwi przyczyna stosunkowo niewielkiego zainteresowania targami wirtualnymi.

Mamy świadomość, że kontakty wirtualne nie zastąpią w pełni osobistego kontaktu, dlatego AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM został pomyślany jako ważne narzędzie wspomagające tradycyjne kontakty handlowe nie tylko w pandemicznym roku 2021, ale także jako hybrydowe uzupełnienie tradycyjnych targów w najbliższej przyszłości oraz interaktywny katalog wystawców, pozwalający odnaleźć kontrahentów przez cały rok – przekonują organizatorzy.


Korzyści płynące z formuły targów online

AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM to innowacyjne przedsięwzięcie wystawiennicze w formule on-line a jednocześnie multifunkcjonalna platforma cyfrowa umożliwiająca podtrzymywanie aktywności biznesowej w sieci: nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, prezentowanie premierowych kolekcji, przeprowadzanie aukcji, przyjmowanie zamówień, realizacja spotkań w formule matchmakingu, sprzedaż produktów i usług.

Oprócz rozwiązań handlowych i transakcyjnych połączonych w kompleksowy moduł e-commerce AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM zawierać będzie również portal informujący o designie, trendach marketingowych, wydarzeniach artystycznych i naukowych związanych z bursztynnictwem i złotnictwem, prezentacje sylwetek autorów oraz ich dokonań oraz wyniki konkursów projektowych, wystaw i pokazów mody. Przy jego pomocy możliwa będzie również organizacja profesjonalnych konferencji, sympozjów, kursów, szkoleń, wykładów i prezentacji w najwyższym standardzie audiowizualnym.

Program targów Amberif

Wirtualna formuła targów nie stanowi przeszkody do kontynuacji wydarzeń, które tradycyjnie towarzyszyły targom Amberif. Za pośrednictwem Internetu w targowy czwartek możliwy będzie udział w rozdaniu nagród w Amberif Design Award 2021: Skarb-Bijou-Schatz-Treasure oraz Amberif Selection (wcześniej Mercurius Gedanensis), którego celem jest niezmiennie poszukiwanie najlepiej zaprojektowanych i mistrzowsko wykonanych produktów oraz ciągłe inspirowanie autorów do poszukiwania ponadstandardowych rozwiązań użytkowych, technologicznych i stylistycznych. Będzie im towarzyszył pokaz mody, w którym wezmą udział m.in. Aleksander Gliwiński Ireneusz Glaza Chilli Jewellery.

Trend Book 2021

Jak co roku – od 11 lat – na targach Amberif swoją premierę będzie miał Trend Book – publikacja analizująca tendencje stylistyczne we współczesnym wzornictwie w kontekście ich zastosowania w projektowaniu unikatowej biżuterii z bałtyckim bursztynem. Jak zapowiada autor publikacji prof. Sławomir Fijałkowski, po premierze w świecie wirtualnym planowana jest również premiera w świecie rzeczywistym – najprawdopodobniej jesienią. W tym roku w Trend Booku opisanych zostało następujących pięć makrotrendów: architectonix – ukłon w stronę konstruktywistycznej geometrii, talisman – odwołujący się do antropoligicznie najstarszej funkcji biżuterii, slowstainable – czyli odwołanie do idei designu zrównoważonego, glitch – pretekst do kreatywnego wykorzystania technik komputerowych oraz endwined – interkulturowe zaproszenie do zapoznania się z jubilerską tradycją dawnych i obecnych Chin poprzez zestawienie bursztynu z jadeitem. Partnerem jednego z tematów jest firma Chow Tai Fook z Hongkongu, a jego efektem kolekcja biżuterii łączącej właśnie bursztyn i jadeit.

Lista wystawców AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM nie jest jeszcze zamknięta – organizatorzy mają nadzieję na wzrost ich liczby do 50.


AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM
Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii 

24-26 czerwca 2021 

Gdańsk 10:00 am – 05:00 pm
London 09:00 am – 04:00 pm
New York 04:00 am – 11:00 am
Hongkong 04:00 pm – 11:00 pm
Moscow 11:00 am – 06:00 pm
Dubai 12:00 pm – 07:00 pm
Tokyo 05:00 pm – 00:00 am

 Więcej informacji: AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM