Pokazy mody i biżuterii GDAŃSK AMBER LOOK towarzyszą targom AMBERIF od pierwszej edycji – w tym roku, podobnie jak same targi, odbyły się w wersji online. Podczas AMBER EVENING obejrzeć można było trzy pokazy mody w połączeniu z bursztynową biżuterią i w oprawie cyfrowej scenografii.

GDAŃSK AMBER LOOK to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie modowe, które ma nie jednego, ale dwóch głównych bohaterów: modę i biżuterię z bursztynem bałtyckim. Prezentowane w czasie pokazów kolekcje tradycyjnie powstają we współpracy projektanta mody i projektanta biżuterii – ta niespotykana, idealna symbioza definiuje niezwykłość Gali.

W tym roku wszystko było inaczej niż zwykle – zgodne z formułą online targów, które odbyły się pod nazwą AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM. Publiczność zgromadzona przed ekranami komputerów uczestniczyła w trzech pokazach przygotowanych przez następujące duety: Aleksander Gliwiński (biżuteria) & Magdalena Arłukiewicz (moda); Ireneusz Glaza (biżuteria) & Kowalove (moda); Rockmädchen (moda) & wybrani projektanci biżuterii uczestniczący w projekcie Trend Book, czyli Tomasz Kargul, Paweł Kaczyński, Radek Szwed, Sława Tchórzewska, Dorota Cenecka oraz Dariusz Zarański.

Polecamy: Nie jesteśmy dla siebie konkurencją – rozmowa z Magdaleną Arłukiewicz i Aleksandrem Gliwińskim

Ich różnorodne spojrzenie na bursztyn i sposoby interpretacji prezentowanych w Trend Booku trendów podkreślają także wyjątkowość bursztynu bałtyckiego i nieograniczone możliwości wykorzystania go w biżuterii. Nowoczesne wzornictwo i kreatywne łączenie z materiałami takimi jak tradycyjnie używane w jubilerstwie srebro czy stal szlachetna, ale także dające nieograniczone możliwości tworzywa sztuczne pokazują, jak dalece inna od powszechnych, naznaczonych stereotypami wyobrażeń, jest współczesna biżuteria z bursztynem autorstwa polskich projektantów i artystów.

 

Polecamy: 

GDAŃSK AMBER LOOK jewellery & style