Najnowsze kolekcje biżuterii ze srebra i złota – w dużej części z bursztynem bałtyckim – kamienie szlachetne, unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii prezentowane w Galerii Projektantów przez indywidualnych twórców – to zapowiedź Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING, które odbędą się w dniach 22-25 marca w Amber Expo w Gdańsku.

AMBERIF SPRING jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie wydarzeń targowych branży jubilerskiej oraz najważniejszym na świecie wydarzeniem dedykowanym promocji bursztynu. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 200 wystawców. Impreza ta już od 30 lat łączy wystawców z kupcami, stwarzając im przestrzeń do spotkań biznesowych i towarzyskich. Przede wszystkim jest jednak miejscem prezentacji najnowszych kolekcji dedykowanych miłośnikom bursztynu z całego świata. Oprócz srebrnej i złotej biżuterii z bursztynem, biżuterii oraz przedmiotów dekoracyjnych ze złotem Bałtyku zakres tematyczny targów obejmuje także kamienie szlachetne, biżuterię ze srebra i złota, narzędzia, materiały i wyposażenie firm produkcyjnych, unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii prezentowane w Galerii Projektantów przez indywidualnych twórców. Tak szeroka gama oferowanych wyrobów czyni imprezę atrakcyjną dla przedstawicieli różnych sektorów branży jubilerskiej.

Do najważniejszych stref tematycznych tragów należeć będą:
TOP AMBER – ok. 30 renomowanych wystawców z propozycją najwyższej jakości produktów bursztynniczych, w tym specjalnie wyodrębniona strefa designu
AMBER JEWELLERY – bogata oferta popularnej biżuterii z bursztynem wystawców z całego świata
GOLD & SILVER – produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych, zegarki, trendy jubilerskie
TECH ZONE – pełen asortyment technologii, półfabrykatów i usług wspierających produkcję jubilerską
DESIGN GALLERY – premierowe kolekcje biżuterii unikatowej, przygotowane przez czołówkę polskich artystów-złotników
START-UP ZONE – zupełnie nowa propozycja: strefa debiutów młodych projektantów biżuterii autorskiej

Uzupełnieniem tradycyjnych spotkań wystawców i kupców jest cyfrowa platforma AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM z katalogiem online wystawców i ich produktów. Targi przeznaczone są wyłącznie dla fachowej publiczności związanej z branżą jubilerską i przemysłami kreatywnymi.

Jak co roku targom AMBERIF SPRING towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń naukowych i artystycznych oraz ekspozycje przygotowane przez partnerów wydarzenia: galerie, muzea, uczelnie artystyczne, organizacje i media branżowe. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie rozstrzygnięcie konkursu AMBERIF SELECTION na najlepszy produkt targów oraz wręczenie nagrody ufundowanej przez Ministra Rozwoju i Technologii.

AMBERIF SPRING
Data i godziny otwarcia targów:
22 marca | środa | 10:00 – 18:00
23 marca | czwartek | 10:00 – 18:00
24 marca | piątek | 10:00 – 18:00
25 marca | sobota | 10:00 – 16:00

Miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Bilety: dostępne online na www.amberif.pl oraz na miejscu
Organizacja: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest paronem medialnym wydarzenia.