Laura Rittlinger

Nowatorskie pomysły i techniki, międzynarodowe nowości i wskazujące nowe kierunki trendy – młodzi-kreatywni pokażą je w ramach wystawy Talents na targach Ambiente we Frankfurcie.

Talents – program wspierający młodych twórców dzięki stworzeniu im możliwości prezentacji prac na profesjonalnym forum targów Ambiente – stał się w tym roku okazją do pokazania prototypów i krótkoseryjnych wyrobów dla 42 autorów i grup projektowych z 19 krajów. Po raz pierwszy został wydzielony specjalny sektor prezentacji biżuterii i przedmiotów osobistych w sektorze Giving, w ramach którego 14 młodych designerów wykaże się kreatywnością. Co pokażą? Biżuterię, w której liczy się przede wszystkim ciekawy pomysł. Która nie tylko zainteresuje, ale wręcz zaintryguje odbiorcę. Zachęci do noszenia głównie dzięki emocjom, jakie wzbudza. I da gwarancję pozytywnego wyróżnienia się.
Nie byłoby to jednak możliwe bez materiałów – „starych”, które znalazły nowe zastosowanie i prezentowane są w rzadziej spotykanych kombinacjach, oraz nowych, które – użyte w biżuterii – zaskakują.

Oprócz biżuterii w ramach Talents zostaną zaprezentowane także nowe pomysły z dziedziny meblarskiej oraz akcesoria dla kuchni, stołu oraz elementy wyposażenia wnętrz, wskazując nowe kierunki dla designerów.

Targi Ambiente we Frankfurcie to wiodąca impreza w dziedzinie produktów wokół stołu, kuchni, prezentów i artykułów dekoracyjnych oraz akcesoriów i wyposażenia wnętrz. Organizatorzy zapowiadają udział 4500 wystawców, którzy przez pięć dni (10-14 luty) będą prezentować najnowsze trendy w i osiągnięcia w tych sektorach. Duży nacisk kładziony jest tam na nowoczesne wzornictwo.