W czasie Wieczoru Wystawców targów Złoto Srebro Czas firma Kar-Gold zaprezentowała biżuterię i suknie zaprojektowane przez Annę Cieślak.

Anna Cieślak jest studentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz menadżerem ds. rynków zagranicznych w rodzinnej firmie Alicji i Janusza Cieślaków. Projektowaniem zajęła się stosunkowo niedawno – jej pierwsza kolekcja biżuterii i sukien wieczorowych miała swą premierę dokładnie rok temu w czasie Wieczoru Wystawców podczas targów Złoto Srebro Czas. Tym razem silnie zainspirował ją Paul Gauguin i jego zamiłowanie do egzotyki i intensywnych kolorów. Tak więc kolekcja została zdominowana przez zwiewne, bardzo barwne i suknie, choć nie zabrakło w niej także bardziej eleganckich wersji. Do nich Anna Cieślak zaprojektowała biżuterię: głównie srebrną zdobioną bursztynem, ale także stanowiącą połączenie bursztynu z koralem, turkusem. W wersji ekskluzywnej była także bursztynowa biżuteria z diamentami.

Firma Kar-Gold istnieje od 1973 roku – początkowo jako mała pracownia złotnicza, dziś Kar-Gold jest znanym producentem i eksporterem biżuterii srebrnej i złotej. W ofercie firma ma także bursztyn – jego unikatowe formy są oprawiane w złoto.

Foto: Grzegorz Rogiński