plzh-CNenetdelvltnorues
Naszyjnik z kolekcji 4wave autorstwa Jacka Ostrowskiego z Gdańska zajął 2. miejsce w kategorii Biżuteria i Moda Świata w konkursie zorganizowanym na Wiosennych Targach Szkocji w Glasgow w dniach 25-27 stycznia 2009 r.

Prace Ostrowskiego zmieniają stereotypowe postrzeganie biżuterii z bursztynem jako tradycyjnej i wprowadzają ją w XXI wiek, przemawiając do wyobraźni szerszego kregu odbiorców, nie tylko wielbicieli bursztynu.

4wave to pierwsza znacząca kolekcja Jacka Ostrowskiego, która odniosła spekatakularny sukces oraz została uhonorowana licznymi nagrodami: Złoty Medal w kategorii Innowacja Techniczna w konkursie Mercurius Gedanensis Amberif 2006, Biżuteria Roku 2008 w internetowym konkursie Polskiej Biżuterii oraz Jewellery Award 2008 w konkursie The Top 50 Products at Showcase 2008 w Irlandii. Projektant postawił na minimalizm bazujący na geometrii oraz formach zainspirowanych falami morskimi. Kolekcja została doceniona także przez twórców działu sztuki współczesnej w gdańskim Muzeum Bursztynu, gdzie można oglądać na ekspozycji stałej pierścionek i naszyjnik.