AmberExpo w Gdańsku

Tegoroczne 13. Międzynarodowe Targi Bursztynu AMBERMART odbędą się w nowym AmberExpo przy bursztynowym stadionie piłkarskim w Gdańsku Letnicy. „Tym razem spodziewamy się większej niż w poprzednich latach frekwencji zarówno wystawców, jak i kontrahentów oraz zwiedzających, którymi niewątpliwie powoduje ciekawość zmian” – przyznaje Ewa Rachoń, komisarz targów.

Udział w targach zapowiedziało ponad 140 wystawców z Polski i Litwy. Organizator spodziewa się w tym roku większej niż w poprzednich latach frekwencji zarówno wystawców, jak i kontrahentów oraz zwiedzających, „którymi niewątpliwie powoduje ciekawość zmian, bowiem po raz pierwszy odbędą się one w nowym centrum wystawienniczo-kongresowym MTG nazwanym na cześć bursztynu AmberExpo” – mówi Ewa Rachoń, komisarz targów Ambermart. W ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział niespełna 3 tys. osób z 28 krajów, w tym publiczność niefachowa, dla której targi są otwarte przez 3 dni. Dla wszystkich miłośników biżuterii – nie tylko tej z bursztynem – to wyjątkowa okazja, by nie tylko podziwiać najnowsze trendy, ale i porozmawiać z twórcami, poznać żywice kopalne i imitacje bursztynu (wystawa kolekcji Gabrieli Gierłowskiej), zobaczyć inkluzje roślinne i zwierzęce (wystawa Muzeum Inkluzji w Bursztynie), metody rozpoznawania bursztynu (Laboratorium Bursztynu) i zaopatrzyć się w literaturę przedmiotu (na targach będzie promowana najnowsza książka prof. Barbary Kosmowskiej-Ceranowicz „Bursztyn w Polsce i na świecie”).  Na targach będą prezentowane wyniki konkursu dla młodzieży „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”  zorganizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników.

Targi Ambermart zainaugurują trzyletni branżowy program promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej realizowany w oparciu o środki Unii Europejskiej przez konsorcjum „Bursztyn. Skarb Polski”, w skład którego wchodzą Międzynarodowe Targi Gdańskie, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu, Międzynarodowe Centrum Targowe oraz spółka S&A. Ministerstwo przeznaczyło prawie siedem milionów złotych na działania promocyjne podczas targów zagranicznych organizowanych w Monachium, Vicenzy, Tucson, Las Vegas i Hongkongu oraz krajowych w Gdańsku i Warszawie. W ramach kampanii planuje się również zorganizowanie m.in. światowego kongresu bursztynu w Gdańsku, wizyty studyjnej dziennikarzy, misji kupieckich, a także  akcji promocyjnej w prasie i na billboardach, międzynarodowych warsztatów bursztynniczych,  wydanie kolejnych edycji Trend Book’a oraz pokazy mody i biżuterii.  Pierwszy z tych pokazów będzie można zobaczyć
na targach Ambermart.

Zwieńczeniem targów Ambermart będzie po raz kolejny święto ulicy Mariackiej: w sobotni wieczór (8 września od godz. 17.00) opowieści o uliczce, sztuce i historii zawładną bursztynową ulicą, zamieniając ją w galerię i salę koncertową.Tego wieczoru niemal na każdym przedprożu odbywać się będą koncerty, wernisaże, warsztaty kreatywne, spotkania literackie.

13. Międzynarodowe Targi Bursztynu
Gdańsk, 6–8 września 2012
ul. Żaglowa 11,  Letnica ( obok stadionu PGE ARENA )
Godziny otwarcia: czwartek – piątek: 10–18, sobota: 10–17
Bilet wstępu: 10 zł

Więcej informacji: www.ambermart.pl