Danuta Burczik-Kruczkowska: czy to bursztyn, czy nie bursztyn...?

Biżuteria złota i srebrna, klasyczna i fashion, kamienie szlachetne i jubilerskie, bursztyn i perły – to wszystko, a nawet więcej, będzie prezentowane w dniach 30.09-02.10 w warszawskim centrum Expo XXI na 12. edycji targów Złoto Srebro Czas.

Kreatywność polskich projektantów i producentów przyciąga na targi rokrocznie kilka tysięcy odwiedzających z branży oraz mieszkańców stolicy i okolic. Bowiem Złoto Srebro Czas to przede wszystkim miejsce spotkań profesjonalistów, ale także prezentacji najnowszych trendów na sezon jesienno-zimowy – a te powinni poznać wszyscy. Dlatego impreza jest otwarta ostatniego dnia dla wszystkich miłośników jubilerskich nowinek. A tych jak zwykle będzie mnóstwo: biżuteria srebrna, złota, modowa i designerska, bursztyn, kamienie szlachetne i jubilerskie – w wersji zarówno dla miłośników klasyki, jak i nowoczesności.

Ta nowoczesność najsilniej zostanie zaakcentowana w stale rosnącym i zachwycającym lekkością oraz kolorystyką sektorze biżuterii fashion. Sektorze, który nie boi się eksperymentów, zaskakujących mariaży i najbardziej nawet „egzotycznych” materiałów. Znawcy przewidują, że tego typu ozdoby będą trafiać w gust klientek jeszcze przez co najmniej kilka sezonów. Warto więc zorientować się w najnowszych trendach, by zadawać szyku jesienią i zimą. Szczególnie że wystawcy targów Złoto Srebro Czas przygotowali naprawdę imponującą ofertę: będzie wiodący producent w tym sektorze firma Lewanowicz, będą także znani projektanci i nowe marki.

Kontynuacją trendu na nowoczesność będzie również oferta innych wystawców, którzy coraz pilniej śledzą tendencje w modzie, przekładając je umiejętnie na sektor biżuterii. Trzeba koniecznie zobaczyć, jak je interpretują wiodące firmy, jak np. YES Biżuteria, Firma Jubilerska Górecki z najnowszą kolekcją „Cytrynowa Sonata”, Corundum z mieniącą się kryształami Swarovskiego „Alcantara Collection” czy Futurat z marką Briju. Wyjątkowym miejscem pod tym względem jest Galeria Projektantów, gdzie uwagę przykuwają zarówno na wskroś nowoczesne, odważne realizacje, jak i oryginalne, ponadczasowe wzornictwo w wykonaniu ponad 50 najlepszych artystów plastyków.

Będzie też coś dla miłośników bursztynu. Oferta, dotychczas dość tradycyjna, ewoluuje w kierunku nowoczesności i trendów. Prawdziwą gratką dla miłośników dobrego wzornictwa bursztynowych ozdób będzie premierowa prezentacja kolekcji pomorskiej projektantki Danuty Burczik-Kruczkowskiej, o której zaczęło być głośno po spektakularnych pokazach mody zrealizowanych wspólnie z Jolą Słomą i Mirkiem Trymbulakiem: Pomerańcha i Gwiazdy Heweliusza. Jej naszyjniki z matowionych bursztynowych kul łączonych z różnymi kolorowymi kamieniami dalekie są od naszych stereotypowych wyobrażeń o „bursztynowych koralach”. Niektóre czasem nawet w ogóle nie wyglądają jak z bursztynu... Takiej biżuterii nie powstydzą się nawet gwiazdy! Poczet miłośniczek talentu projektantki otwiera Ambasador Bursztynu Monika Richardson, która nosi jej projekty bynajmniej nie z obowiązku.

Z pokazów mody ze znanymi projektantami – Michałem Starostą i Nataszą Pavluchenko – znany jest także Mariusz Gliwiński (Ambermoda). Stały bywalec Warsaw Fashion Street i Sopot Fashion Days – jego biżuteria stworzyła w tym roku idealny duet ze strojami chińskiej projektantki Caren Shen. W Warszawie na targach zaprezentuje swoje ostatnie kolekcje „Venus” – zrodzoną z inspiracji morzem i malarstwem Botticellego, oraz „Ice Cube” – z kostek bursztynu.
Bursztyn odnaleźć można w pracach wielu projektantów i producentów – warto mieć oczy otwarte na jego nowy wizerunek!

Więcej informacji: Złoto Srebro Czas

Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas
30.09 - 02.10.2011 (targi branżowe, dzień otwarty dla publiczności: niedziela)
Expo XXI - Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14