Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej "Prezentacje 2008" – Międzynarodowe Centrum Targowe, Pracownia Sztuk Plastycznych i Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych – serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

„Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich osób zajmujących się szeroko pojmowaną sztuką złotniczą. Zapraszamy: uczniów liceów plastycznych, złotników samouków, studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych a także ich nauczycieli, właścicieli i pracowników firm złotniczych. Jednym słowem wszystkich, którzy zajmując się złotnictwem i biżuterią, czują potrzebę przekazania innym swoich wewnętrznych emocji, idei, przemyśleń, ale także wiedzy złotniczej.
W warunkach nie narzucamy tematu, nie ograniczamy ani twórczej kreatywności, ani użytych technik czy materiałów. Nadsyłane prace powinny jednak spełniać szeroko pojęte funkcje biżuterii (obiekty będą wykluczane). Wspomnieliśmy też o wiedzy, ponieważ jury będzie bez względu na użyte techniki zwracało uwagę na perfekcję technicznego wykonania. Wszystkie nasze działania mają na celu podnoszenie poziomu polskiego współczesnego złotnictwa tak od strony projektowej jak i wykonawczej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja konkursu będzie tego dowodem.”

kurator Marcin Tymiński

Regulamin konkursu do pobrania (Word)