Kolekcja TECHNONATURA, na którą składa się biżuteria Mariusza Gliwińskiego oraz stroje Nataszy Pavluchenko, została niedawno zaprezentowana podczas gali firmy fryzjerskiej TRENDY w Bielsku Białej.

Kolekcja TECHNONATURA została ostatnio zaprezentowana podczas gali firmy fryzjerskiej TRENDY w Bielsku Białej, gdzie mieści się siedziba polskiego oddziału koncernu. Impreza odbyła się w budynku Teatru Polskiego, a wśród gości byli przedstawiciele firm kosmetycznych, sławy fryzjerskie z całej Polski oraz grupa stylistów z Japonii i Europy. Podczas efektownej i profesjonalnie przygotowanej gali pokazywano na wybiegu najnowsze techniki strzyżenia, połączone z pokazem tańca, prezentacją multimedialną i pokazem mody. Projekt TECHNONATURA to efekt współpracy Mariusza Gliwińskiego (autora biżuterii) z Nataszą Pavluchenko (projektantką mody).
Biżuteria do kolekcji TECHNONATURA wykonana jest z nietypowych materiałów, które symbolizują związki natury z techniką. Układy scalone, w których procesory zastąpiono bursztynem, przypominają zdjęcia satelitarne wielkich aglomeracji, gdzie zamiast elektronów poruszają się ludzie.
Kolekcja, która swą premierę miała w czasie Gali Mody i Biżuterii w czasie tegorocznych targów Amberif, podlega ciągłej ewolucji. Transformacjom poddawane są zarówno użyte w niej materiały, jak i forma elementów biżuterii. Kolejny pokaz TECHNONATURA planowany jest na Warsaw Fashion Street i będzie kierowany także do mężczyzn. Bryłki bursztynu zostaną zastąpione surowymi, nieoszlifowanymi fragmentami skał, co podkreśli uniwersalny charakter kolekcji.


Zdjęcia: Małgorzata Gliwińska