W czasie odbywającego się w niedzielę dn. 28 czerwca Warsaw Fashion Street Mariusz Gliwiński (Ambermoda) zaprezentował najnowszą kolekcję „Multi”, która swą premierę miała w czasie targów Amberif 2009.

Inspiracją do powstania kolekcji „Multi” były detale zbroi lamelkowych pochodzących z czasów samurajów. Została ona wykonana ze srebra w połączeniu m.in. z bursztynowymi elementami. Biżuteria była prezentowana na strojach zaprojektowanych przez Mariusza Gliwińskiego i uszytych w pracowni Iwony Górskiej. „Zależało mi na tym, aby ubrania stanowiły przede tło do prezentowanej biżuterii, nie tracąc przy tym walorów estetycznych. Są czarne, bo dzięki temu tworzą idealny kontrast dla srebra” – mówi projektant.

Warsaw Fashion Street


Odbywające się w tym roku po raz piąty Warsaw Fashion Street to impreza adresowana do szerokiej publiczności. Tegoroczna edycja była inspirowana twórczością Fryderyka Chopina, co ma związek z przypadającym w 2010 r. Rokiem Chopinowskim. Oprócz Mariusza Gliwińskiego biżuterię swojego autorstwa pokazywali także Marcin Giebułtowski, duet Monika Tomaszewska & Joanna Gibzińska i Apart.

Więcej informacji:

Warsaw Fashion Street