plzh-CNenetdelvltnorues
1 lipca br. w Domu pod Wieżą w Sopocie przy ulicy Grunwaldzkiej 12-16 została otwarta galeria i pracownia firmy Ambermoda Danuty i Mariusza Gliwińskich.

Właściciele Ambermody już od dawna marzyli o stworzeniu reprezentatywnego miejsca, gdzie w przyjemnym otoczeniu mogliby prezentować swoje wyroby, spotykać się i rozmawiać z klientami zarówno hurtowymi, jak i detalicznymi, a zainteresowanym prezentować proces powstawania biżuterii. Inspiracją były popularne w Europie Zachodniej pracownie złotnicze czy jubilerskie, gdzie w jednym lokalu istnieje i atelier, i galeria.
Galeria i pracownia już działają, choć oficjalne otwarcie jest planowane dopiero na jesień. Ekspozycja obejmuje znaczną część dotychczasowego dorobku firmy, w której znajdują się zarówno starsze kolekcje, jak i te aktualne: ubiegłoroczna, bajecznie kolorowa i wyjątkowo kobieca „Kolor eskapada”, oraz najnowsza, podlegająca stałym modyfikacjom „Technonatura”, inspirowana satelitarnymi zdjęciami dużych miast, ostatnio uzupełniona o biżuterię zdobioną szlifowanymi kawałkami kamieni. W pracowni Ambermoda każda ozdoba jest wykonywana ręcznie, głównie przy użyciu takich materiałów jak srebro, bursztyn, kolorowe kamienie ozdobne, ale także mniej typowych, jak na przykład płytki z układami scalonymi czy też szlifowane kawałki skał.
Plany na przyszłość nie ograniczają się jednak wyłącznie do prezentacji wyrobów Ambermody – Danuta i Mariusz Gliwińscy chcieliby zapraszać na wystawy także innych twórców biżuterii zarówno z Polski, jak i z zagranicy, aby goście galerii mogli się zapoznać z osiągnięciami współczesnej sztuki złotniczej w szerszym wymiarze. W niedalekiej przyszłości w galerii Ambermoda ma się także pojawić gablota z kolekcją bursztynową Gerharda Gliwińskiego, ojca Mariusza, która pochodzi z lat 80.

Foto: Mariusz Gliwiński

Więcej informacji na ten temat:
www. ambermoda.com