plzh-CNenetdelvltnorues
„Sopocki Słowik i inni” w Galerii Ambermoda

Galeria Ambermoda w Sopocie oraz organizator targów Ambermart zapraszają na finisaż wystawy prac Bogdana Mirowskiego „Sopocki Słowik i inni” w dniu 10.września o godz. 19.30.

Do 10. września można oglądać obiekty, rzeźb, obrazy i projekty biżuterii, wykonane ze srebra, złota i bursztynu, oraz innych elementów, takich jak masa perłowa, drewno i kamienie jubilerskie autorstwa znanego projektanta i rzeźbiarza Bogdana Mirowskiego.

Wszystkie eksponaty pokazywane na wystawie pochodzą z kolekcji prywatnych – ekspozycja w galerii Ambermoda jest jedną z niewielu okazji do zapoznania się z nimi. Wśród nich największe emocje wzbudziła na otwarciu oczywiście grupa statuetek słowików (główna nagroda Sopockiego Festiwalu Piosenki), które już od 15 lat projektuje i wykonuje Bogdan Mirowski.

Bardzo ciekawe były również przestrzenne obrazy-miniatury, całe misternie wykonane w nieodgadniony sposób z cienkiej srebrnej blachy, z wielką dbałością o detale a równocześnie niepozbawione specyficznego klimatu. Każda z postaci wykreowanych przez Bogdana Mirowskiego ma swój oryginalny charakter i niepowtarzalne, często groteskowe rysy. Na wystawie artysta zaprezentował kilka figur (Cyklista, Arlekin, Ślimak), z których każda niesie w sobie inne emocje – niektóre budzą śmiech, niektóre rozczulenie, a inne przerażenie. W pracach Bogdana Mirowskiego widać inspirację malarstwem Hieronima Boscha, niektóre z form technicznie nawiązują do współczesnego rzeźbiarstwa amerykańskiego. Charakter prac artysty jest tak zróżnicowany, że trudno go jednoznacznie określić – i to właśnie powoduje, że obcowanie z nimi jest tak ekscytujące.