plzh-CNenetdelvltnorues
Po raz kolejny firma Ambermoda reprezentowała Polskę i region pomorski za granicą – tym razem w Sztokholmie podczas dorocznej imprezy Globe Forum.

Ta prestiżowa międzynarodowa konferencja była tym razem zatytułowana "Innovation for Sustainable Growth" i odbyła się w dniach od 7-8 maja w China Theatre and Berns w centrum szwedzkiej stolicy. Tematami konferencji były problemy i wyzwania najszybciej rozwijających się regionów na świecie: Chin, Indii, centralnej i wschodniej Europy. Goście z całego świata i przedstawiciele koncernów takich jak Volvo, SAS, HP dyskutowali m.in. o ekologii, potrzebach społecznych oraz programach rozwoju regionalnego, czyli o szeroko pojętej "odpowiedzialności społecznej biznesu". Podczas uroczystej gali wręczono nagrody w kilku kategoriach CSR (Corporate Social Responsibility).

W przerwach między warsztatami uczestnicy mogli oglądać ekspozycję Ambermody – firma prezentowała swoją najnowszą kolekcję na zaproszenie marszałka woj. pomorskiego Jana Kozłowskiego (poprzednia wystawa, w której Ambermoda brała udział przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, miała miejsce w Brukseli w budynku Komitetu Regionów). "Mamy nadzieję, że dzięki takiej promocji bursztyn będzie błyszczał na europejskich salonach nie tylko na równi z diamentami, lecz także stanie się silną marką eksportową proponowaną przez Polskę w Europie" – mówi Mariusz Gliwiński, właściciel Ambermody.

Zdjęcia: Ambermoda