plzh-CNenetdelvltnorues

Galeria Sfera w Gdańsku-Wrzeszczu zaprasza na wernisaż Małgorzaty Mieleszko-Myszki – artystki, która zasłynęła ostatnio naszyjnikiem dla Celine Dion.

Galeria Sfera, nieco schowana z tyłu ulicy Grunwaldzkiej, działa od października ubiegłego roku. Początkowo oferowała biżuterię Doroty Gulbierz, Danuty Czapnik, Jarosława Koźmiańskiego, Emilii Górnej i Norberta Wawrzyniaka oraz Jana Pomianowskiego. Obecnie grono artystów zostało poszerzone o nowe nazwiska: Joanny Szulety i Małgorzaty Mieleszko-Myszki. Prowadząca galerię Alicja Pomianowska podsumowuje zgromadzoną ofertę w sposób następujący: „W galerii pokazany jest bursztyn ‘użyty na 6 sposobów’. Sześciu twórców – oprócz Doroty Gulbierz, która zajmuje się ceramiką – każdy używa bursztynu do tworzenia pięknej, niepowtarzalnej biżuterii w inny, charakterystyczny dla siebie sposób: od surowego kamienia, poprzez "barokowe szaleństwo", do prostej, syntetycznej formy.”

Wernisaż wystawy najnowszej kolekcji Małgorzaty Mieleszko-Myszki odbędzie się w Galerii Sfera 12 września 2008 o godz. 19.00. W programie przewidziano pokaz tańca flamenco w wykonaniu: Beata Jasnoch (taniec), Wojciech Szulc (gitara) i Małgorzata Mieleszko-Myszka (śpiew). Wystawa będzie czynna do 27. września. Galeria czynna: pon. - pt. 10 - 18 i w sob. 10 - 14.