Praca Pawła Kaczyńskiego z wystawy "Nasz bursztyn"
Warszawa jest niezmiennie od lat ważnym miejscem prezentacji dla przedstawicieli branży bursztynniczej, choć – a może właśnie dlatego że – do stolicy przyjeżdżają nieco inni kupcy niż do Gdańska.

Złota, srebrna i bursztynowa biżuteria odzwierciedlająca aktualne tendencje w modzie, najnowsze propozycje firm zegarkowych oraz kamienie jubilerskie – to tylko część propozycji 280 wystawców na targach Złoto Srebro Czas, które odbędą się w Warszawie w pierwszy weekend października. Na powierzchni ponad 5000 m2 zaprezentują oni najnowsze kolekcje na jesień i zimę, głównie jednak z myślą o zbliżającym się okresie zakupów świątecznych. Ich oferta obejmuje biżuterię srebrną, złotą, modową i designerską, kamienie szlachetne i jubilerskie oraz półprodukty, oraz narzędzia, maszyny, opakowania, elementy ekspozycyjne i zegarki.

Wśród nich ponad 30 producentów będzie oferować wyroby z bursztynem – Warszawa jest niezmiennie od lat ważnym miejscem prezentacji dla przedstawicieli branży bursztynniczej, choć a może właśnie dlatego, że do stolicy przyjeżdżają nieco inni klienci niż np. do Gdańska. Choć oferta wystawców z tego sektora nie jest reprezentatywna, zobaczymy zarówno wyroby masowe, jak i unikatowe. Bursztyn jako „polska specjalność narodowa” pokaże niewątpliwie różne oblicza – od tradycyjnych wyrobów oprawianych w srebro, po nowatorskie wzorniczo i artystycznie ozdoby, które dowodzą, że bursztyn może być nowoczesny.

Po rocznej nieobecności na targi Złoto Srebro Czas powraca firma S&A – największy polski producent biżuterii srebrnej i złotej z bursztynem. Prezes zarządu Adam Pstrągowski wyjaśnił tę decyzję w następujący sposób: „Targi Złoto Srebro Czas mają dobry termin w kalendarzu zaopatrzenia przed świętami, także lokalizacja stolicy jest komfortowa dla odwiedzających targi właścicieli sklepów z Polski. Należy nadmienić, iż sama organizacja imprezy oraz związane z nią wydarzenia wnoszą w całą branżę jubilerską powiew integracji środowiska oraz świeże spojrzenie na stan jubilerstwa w Polsce.”

Targom będą towarzyszyć ciekawe wystawy, w tym trzy o tematyce bursztynniczej: „Najstarsze wędrówki bursztynu”, „Gdańsk – Światową Stolicą Bursztynu” oraz „Nasz bursztyn”.