W dniach 10-12 czerwca 2011 po raz czwarty odbędą się w Krakowie Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych JUBINALE 2011. Organizatorzy zapowiadają udział ok. 150 wystawców z kraju i zagranicy.

Czerwcowy termin imprezy stwarza możliwość zapoznania się z najnowszymi tendencjami w modzie i uzupełnienia asortymentu przed szczytem turystycznego sezonu. Wystawcy – którzy przybędą głównie z Polski, ale także z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Austrii, Włoch, Litwy i Rumunii – zaprezentują biżuterię srebrną, złotą, z kamieniami jubilerskimi, fantazyjną oraz designerską. Nie zabraknie tam także bursztynu – biżuterię z tym kamieniem będzie prezentowało ok. 20 firm wyspecjalizowanych w tym sektorze produkcji, m.in. Image Silver, Enzo oraz Silvam.

Organizator – Polska Biżuteria – spodziewa się co najmniej tak dobrej frekwencji jak w ubiegłym roku, kiedy imprezę odwiedziło 2018 osób, w tym 1600 kupców z Polski i zagranicy. Przez pierwsze dwa dni targi są otwarte jedynie dla fachowców, ostatniego dnia również publiczność niefachowa będzie miała okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami w modzie jubilerskiej i zegarkowej.

Jedną z głównych atrakcji imprezy są pokazy mody i biżuterii. Dodatkowo w programie targów Jubinale pojawiła się w tym roku usługa sesji fotograficznej adresowana do wystawców. Nowością są warsztaty biżuterii w popularnej obecnie technice sutasz (dawna technika haftu polegająca na splataniu jedwabnych nici tak, aby nadać im formę ozdoby), prowadzone przez nauczycieli z Wytwórni Antidotum. W programie przewidziano także wystawy sztuki biżuteryjnej, rzemiosła jubilerskiego i fotografii, a także wykłady i seminaria.

Od początku targom Jubinale towarzyszy platforma „Trend Skaut Polskiej Biżuterii”. Jest to autorski pomysł organizatora targów na promocję młodych, zdolnych projektantów. W ramach platformy na promocyjnym stoisku (w ramach tzw. „Trendów Projektantów”) swoją pierwszą autorską kolekcję przeznaczoną do sprzedaży, „biżuterię akwarelową”, pokaże Maria Głowacka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ramach promocji młodych talentów swoje prace zaprezentują także laureatki konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii 2011: Magdalena Kieruzel, Agnieszka Niewiadomska i Joanna Stencel.

Targi zostały objęte patronatem honorowym: marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy, prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych Jubinale
10 – 12 czerwca
Teren Targów Krakowskich, ul. Centralna 41 A