Klasyczne, ponadczasowe wzory biżuterii złotej i srebrnej, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze są „na czasie” w połączeniu z najnowszymi trendami w modzie – tak wiodący producenci i importerzy biżuterii reagują na potrzeby odbiorców. Taka biżuteria będzie dominować w ich najnowszych kolekcjach na sezon letni, które swoją premierę będą miały na targach AMBERIF SPRING w Gdańsku.

Biżuteria złota niezmiennie w modzie

Choć trendy nie znają granic państwowych, to jednak każdy rynek rządzi się swoimi prawami, na każdym producenci i importerzy reagują na oczekiwania lokalnych odbiorców i starają się je zaspokajać na bieżąco. A te mogą być naprawdę bardzo różne – przekonuje Patryk Adamski z firmy Brykon oferującej biżuterię złotą i z diamentami.


Ta różnorodność oczekiwań rynku odzwierciedla się w najnowszej ofercie firmy Brykon, w której trudno szukać dominujących trendów czy motywów wzorniczych. Firma stawia na bogaty asortyment biżuterii w różnych przedziałach cenowych, by możliwie wielu odbiorców znalazło w niej coś dla siebie. Zauważyć można klasyczne, ponadczasowe wzory bransolet, pierścionków i kolczyków, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze będą „na czasie”. Oprócz klasyki widoczne są także nawiązania do współczesnych trendów, jak choćby wydłużone kształty kolczyków czy ogniw łańcuchów w naszyjnikach i bransoletach, obecnie tak lansowanych w modzie.


Bogata oferta w różnych przedziałach cenowych to nasza strategia na trudne czasy naznaczone odczuwalnymi skutkami wojny w Ukrainie, wysoką inflacją i postępującym zubożeniem klasy średniej. Mimo to patrzymy w przyszłość pozytywnie, zakładając możliwość rozwoju w podobnym tempie jak dotychczas oraz kontynuację ekspansji na rynki europejskie. Stąd też nasza obecność na targach AMBERIF SPRING w Gdańsku, które są ważnym narzędziem budowania i umacniania marki, podtrzymywania kontaktów biznesowych z dotychczasowymi klientami oraz pozyskiwania nowych kontrahentów – wyjaśnił Patryk Adamski.


Biżuteria srebrna – atrakcyjna alternatywa dla złota

Alternatywą dla biżuterii złotej – szczególnie dla osób z mniejszą zasobnością portfela i w połączeniu z pragnieniem zaspokojenia potrzeby zakupu nowej, modnej biżuterii – będzie biżuteria ze srebra. Dzięki takim zabiegom jak pozłacanie czy oksydowanie, jak również nieograniczonym możliwościom łączenia z kamieniami kolorowymi oferta producentów w tym segmencie jest wyjątkowo bogata.


W najnowszej kolekcji biżuterii srebrnej, która jest bardziej różnorodna niż dotychczas, by zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagającego odbiorcy, postawiliśmy przede wszystkim na „rozświetlenie”, które uzyskujemy dzięki dodaniu kolorów, głównie dzięki złoceniu – poinformował Rafał Stachurski z firmy Argentum.


W ofercie firmy dominuje drobna biżuteria inspirowana aktualnymi trendami mody. Ich odzwierciedleniem są m.in. formy przestrzenne dodające bransoletom czy naszyjnikom rozmiaru, jak również kolczyki koła czy ozdoby uszu o wydłużonych kształtach, przyciągające uwagę m.in. dzięki użyciu kamieni kolorowych czy niezmiennie modnych również w tym sezonie pereł.

Jednocześnie Argentum minimalizuje rozmiary biżuterii, by uczynić ją możliwie dostępną cenowo dla odbiorcy. Z przeprowadzonej przez firmę analizy rynku biżuterii srebrnej wynika bowiem m.in., że kwota wydawana na biżuterię przez klientów ostatecznych obniżyła się o ok. 30%, czego efektem jest konieczność dopasowania oferty do ich możliwości finansowych.

Targi AMBERIF SPRING 

AMBERIF SPRING to największe w Polsce i jedno z największych w Europie wydarzeń targowych branży jubilerskiej. Odbywa się już od 30 lat, niezmiennie pozostając miejscem prezentacji najnowszych kolekcji. W tym roku w targach weźmie udział 200 wystawców z Polski i zagranicy, którzy – oprócz biżuterii bursztynowej, z której słynie region – zaprezentują także biżuterię ze złota i srebra oraz unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii, jak również najnowszą ofertę w zakresie narzędzi, materiałów i wyposażenia firm produkcyjnych. Dzięki tak szerokiej gamie oferowanych wyrobów targi AMBERIF SPRING niezmiennie pozostają atrakcyjne dla przedstawicieli wszystkich sektorów branży jubilerskiej.