Fotografie, w których Kinga Gełdon-Czech w charakterystyczny sensualny sposób przetwarza rzeczywistość widzianą przez obiektyw aparatu stworzone w ramach projektu FASHIONSYMPHONY dedykowanego symbiozie piękna kobiet i biżuterii z bursztynem wraz z symfonią natury, będzie można oglądać w czasie targów AMBERIF SPRING w Gdańsku.

W projekcie FASHIONSYMPHONY łączę różne środowiska, w których poruszam się na co dzień w moim życiu zawodowym a także prywatnym. Do projektu zaprosiłam wybitnych artystów jubilerów, kreatywne wizażystki, kobiety piękne i wyjątkowe w swojej urodzie, a także muzyków, dzięki którym mogę dołączyć niezwykle intensywną w odczuciach muzykę odzwierciedlającą melodie i drgania, które towarzyszą mi w życiu – wyjaśnia artystka.


Jest to projekt bardzo osobisty, odzwierciedlający uczucia artystki, podkreślający jej spojrzenie na piękno w naturze oraz w naturze kobiecej oraz ponadczasowe piękno bursztynu dostrzegane nie tylko w magii jego barw, ale także w jego formie. Jest w nim także duża przestrzeń pozostawiona dla odbiorcy, który może przefiltrować prezentowane prace przez pryzmat swoich doświadczeń i emocji. Jak podkreśla artystka, projekt z założenia miał być także otwarty na wrażliwość innych artystów biorących w nim udział. Są to twórcy biżuterii: CHILLI Jewellery Ireneusz GlazaPaweł Kaczyński, Arnald Jorda z Portugalii (z wystawy „Floating away” w Galerii MSB), Alberto Davila z Meksyku z Meksyku (wystawa „Swallows & meteorites” w Galerii MSB) oraz Miriam Arentz z Niemiec („Traces in time” w Galerii MSB), modelki: Alicja Drynkowska, Sara Hoffmann, ANN WIKTO i Zendaya Faraji, makijażystki: Joanna Nowacka i Iwona Wierzbicka oraz muzycy: Szymon Burnos i Michał Mierzejewski.

3606 2

FASHIONSYMPHONY: biżuteria: Miriam Arentz, modelka: Sara Hoffmann, zdjęcie: Kinga Gełdon-Czech (KEENYS STUDIO)

 

Integralną częścią projektu – więc także i wystawy – jest film nagrany w technice slowmotion i podkreślony muzyką Szymona Burnosa i Michała Mierzejewskiego. Muzyka ma szczególne znaczenie dla artystki – jest symbolicznym powrotem do czasów edukacji w szkole muzycznej i znajomości z tamtego okresu jej życia. Zresztą wszystkie składowe tego projektu mają istotne znaczenie: bursztyn, z którym łączy ją wiele jej wspomnień rodzinnych i który obecnie, pod postacią biżuterii, jest ważną częścią jej życia zawodowego, jak i natura, dzięki której łatwiej odnaleźć równowagę w życiu, oraz kobiety, które dla artystki są symbolem siły, odwagi i nowego życia.