Po ponad dwuletnich covidowych perypetiach targi Amberif nareszcie wracają na swoje stałe miejsce – do Centrum Targowo-Konferencyjnego Amber Expo w Gdańsku. Jesienna edycja najważniejszego w Polsce wydarzenia wystawienniczego branży jubilerskiej odbędzie się w tym roku w dniach 1-3 września.

Mimo wielu utrudnień w podróżowaniu oraz wciąż niepewnej sytuacji pandemicznej w Chinach koniunktura wróciła do Europy, duże ożywienie widoczne jest także wśród polskich właścicieli sklepów, salonów oraz galerii złotniczych, stąd duże oczekiwania, że jesień 2022 stanie się obiecującym początkiem powrotu do zwiększonej aktywności biznesowej – informują organizatorzy targów Amberif Autumn.


Wśród wystawców jesiennej edycji Amberifu znajdą się producenci biżuterii z bursztynem oraz kamieniami szlachetnymi, biżuteria złota i srebrna, narzędzia, akcesoria oraz półfabrykaty do produkcji jubilerskiej, specjalistyczny soft-ware i rozwiązania technologiczne wspomagające branżę złotniczą. Zwyczajowo jesienna edycja jest także otwarta dla publiczności, więc jest to również okazja do dokonania wyjątkowych zakupów, m.in. w Galerii Projektantów, gdzie czołówka artystów-złotników prezentuje kolekcje unikatowej biżuterii. Gdańsk jest także miejscem, w którym krzyżują się bursztynowe szlaki.

Odwiedzając Amberif warto również odwiedzić Muzeum Bursztynu z wyjątkową kolekcją historycznych zabytków bursztynniczego rzemiosła oraz wystawy czasowe współczesnych artystów-złotników. Wyjątkowy klimat oferuje ulica Mariacka z umiejscowionymi tutaj warsztatami i galeriami, swoje wystawy i wydarzenia promocyjne przygotowują również liczne organizacje branżowe.


Biorąc pod uwagę obecny rytm rejestracji wystawców oraz zainteresowanie kupców, należy się spodziewać, że w tegorocznych targach uczestniczyć będzie ok. 200 wystawców, których odwiedzi ponad 2000 gości branżowych z całego świata. Zapraszamy również do odwiedzenia nowej strony internetowej amberif.pl, na której – obok niezbędnych informacji dotyczących bieżącej edycji – dostępny jest interaktywny katalog branżowy AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM oraz portal wiedzy AMBERIF HIGHLIGHTS, gdzie sukcesywnie udostępniane będą zasoby archiwalne z 30-letniej już historii Amberifu, katalogi wystaw, wyniki konkursów projektowych, multimedia – zapraszają organizatorzy targów.


Więcej informacji: AMBERIF AUTUMN