plzh-CNenetdelvltnorues
Bursztynu na Bike Maratonie na pewno nie zabraknie - w ubiegłym roku rozsypywał go burmistrz Janusz Antczak

21 maja (sobota) w Wieluniu już po raz drugi odbędzie się bursztynowa edycja Bike Maratonu – imprezy dla wszystkich, którzy kochają jazdę na rowerze. Dlaczego bursztynowa? Trasa rywalizacji biegnie bowiem szlakiem, którym wzdłuż Warty przed wiekami podążali starożytni kupcy po bałtycki bursztyn.

W ubiegłym roku spod ratusza w centrum miasta wystartowało ponad 800 uczestników. Burmistrz Janusz Antczak ma nadzieję, że w tym roku uda się przekroczyć magiczny tysiąc. „Rok temu impreza była przekładana z maja na sierpień, potem nie dopisała nam pogoda, a mimo to liczba uczestników przekroczyła nasze oczekiwania. Ich wjazd do centrum miasta, gdzie wypełnili szczelnie ulice wzdłuż tzw. wrzeciona, robił ogromne wrażenie” – wspomina burmistrz Antczak. – „W tym roku uczestników może być jeszcze więcej, bo ci z pierwszej edycji byli zachwyceni ziemią wieluńską, a po drugie mamy nadzieję, że aura będzie nam sprzyjała.”

Bike Maraton to impreza ogólnodostępna dla wszystkich grup uczestników – zawodników jak i amatorów – miłośników rowerów traktujących to jako formę aktywnego i zdrowego wypoczynku, całych rodzin jak i sportowców. Trasa Bike Maratonu na trzech dystansach – ok. 30, 60 i 90 km biegnie urokliwymi zakątkami Nadwarciańskiego Szlaku Bursztynowego.

Oprócz części typowo sportowej będzie też majówka, podczas której jedną z atrakcji tak jak w ubiegłym roku będzie bursztynowa piaskownica.