Biżuteria przyciąga przede wszystkim dobrym, nowoczesnym wzornictwem. Wiedzą o tym organizatorzy targów Amberif, którzy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej „inwestują” w świeży, nowatorski design. Efekty tych działań będą widoczne już w czasie najbliższej 30. edycji targów, która odbędzie się w dniach 22-25 marca br.

Po okresie pandemii targi Amberif podjęły wyzwanie aktywnego odbudowania swojej pozycji jako wiodącej europejskiej imprezy dla szeroko pojętej branży jubilerskiej poprzez zachęcenie do udziału w targach reprezentantów wszystkich jej sektorów. Stąd właśnie większa niż w poprzednich latach obecność wystawców oferujących biżuterię złotą, srebrną oraz fashion, jak również poddostawców dla branży oraz producentów maszyn i narzędzi. Założony cel pozwolą osiągnąć m.in. nowe projekty adresowane do międzynarodowej społeczności twórców biżuterii autorskiej.

START-UP ZONE


Na rynku biżuterii wiele jest interesujących projektów i interesujących projektantów oraz twórców biżuterii, których pragniemy zachęcić do udziału w targach Amberif. Mamy dla nich m.in. atrakcyjną propozycję debiutu w profesjonalnym otoczeniu biznesowym – wyjątkową okazję do wyjścia ze strefy online, w której zazwyczaj działają, i nawiązania kontaktu z odbiorcami B2B – wyjaśnił prof. Sławomir Fijałkowski, kurator i koordynator programowy targów Amberif.


Z myślą o nich na tegorocznych targach Amberif pojawi się po raz pierwszy START-UP ZONE, gdzie debiutanci będą mogli zaprezentować swoją ofertę. W sumie będzie ich 7 – twórcy z Polski, Białorusi, Litwy i Holandii, którzy swoimi nowatorskimi pomysłami ożywią dotychczasową ofertę wystawców a być może także wskażą nowe trendy i kierunki rozwoju.

Nowe spojrzenie na biżuterię zaproponują Jola Słoma i Mirek Trymbulak – projektanci mody związani z Amberifem od pierwszej edycji. Na 30. edycji wystąpią jednak w charakterze projektantów biżuterii inspirowanej Wenecją i powstałej we współpracy z włoskimi artystami – maskarzem Sergio Boldrinim i szlifierzem szkła Bruno Amandim.


Strefa start-up to dla takich osób jak my, właściwie zaczynających przygodę z biżuterią, idealna propozycja – bezpieczna forma sprawdzenia, czy nasze pomysły się spodobają. Wierzę, że tak, ponieważ biżuteria od zawsze była naszą pasją, którą teraz pragniemy realizować, przybliżając w ten sposób świat, który jest nam bliski – podkreślają projektanci.


DESIGN GALLERY


Galeria Projektantów, która dzięki kreatywnym i zdolnym twórcom zyskała renomę, ma ogromny potencjał do wykorzystania. Zależy nam na jej dalszym rozwoju, nadaniu bardziej międzynarodowego charakteru poprzez zaproszenie znanych twórców o uznanym dorobku artystycznym – wyjaśnił Sławomir Fijałkowski.


Towarzysząca targom Amberif Galeria Projektantów jest miejscem prezentacji premierowych kolekcji unikatowej biżuterii autorstwa polskich artystów-złotników. Biżuterii, która wyróżnia się niepowtarzalnym stylem, różnorodnością użytych materiałów, bogactwem form oraz nieograniczoną kreatywnością twórców. Nierzadko powstają ozdoby, które są małymi dziełami sztuki, nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Odwaga twórców w eksperymentowaniu z konwencjonalnymi i niekonwencjonalnymi materiałami, nieszablonowość rozwiązań oraz wierność nowoczesnym formom rokrocznie przyciągają do Galerii Projektantów miłośników biżuterii artystycznej z całego świata.

Pomimo szerokich możliwości promowania swoich prac w social mediach nadal bardzo ważnym aspektem prowadzenia biznesu jest spotkanie B2B oraz budowanie relacji z klientem na żywo. Ja na debiut wybrałam Galerię Projektantów na targach Amberif, ponieważ są to targi o znakomitej renomie międzynarodowej, dające możliwość nie tylko zaprezentowania swoich prac, ale przede wszystkim nawiązania kontaktów czy współpracy z klientami z całego świata – podsumowała Monika Kalla z firmy Engraving specjalizującej się w unikatowych nożach.


TOP AMBER – STREFA DESIGNU

Wysoką jakość wzornictwa i wykonania będzie można znaleźć również w hali A pośród trójmiejskich wystawców prezentujących najnowsze kolekcje biżuterii z bursztynu bałtyckiego. W specjalnie wydzielonym sektorze pod nazwą STREFA DESIGNU zlokalizowane zostały stoiska wiodących producentów i projektantów, którzy wyróżniają się rozpoznawalnym, nowatorskim wzornictwem. Tu miłośnicy biżuterii znajdą unikaty nierzadko wykonane w pojedynczych egzemplarzach oraz ozdoby, które na rynku pojawiają się w krótkich, limitowanych seriach.