To już oficjalna informacja – Aleksander Gliwiński pokaże swoją kolekcję biżuterii bursztynowej na Fashion Week w Berlinie na początku lipca br. Tę samą, którą prezentował w czerwcu podczas Fashion Week w Monte Carlo wspólnie ze strojami Victorii Nosach pod nazwą „Satisfashion”.

Biżuteria jest nieodzownym elementem mody – to wiadomo nie od dziś, choć nie zawsze widać to na wybiegu. Projektant biżuterii Aleksander Gliwiński, który ma bogate doświadczenie w świecie mody – najciekawsze kreacje stworzył we współpracy z projektantkami mody Agnieszką Gruszką i Magdaleną Arłukiewicz – uważa, że wspólny pokaz to sztuka kompromisu. „Chodzi przede wszystkim o to, by dać sobie nawzajem przestrzeń do prezentacji bez uszczerbku dla kolekcji jako całości, tak by każdy detal tworzył wartość dodaną” – powiedział projektant w wywiadzie do magazynu „Moda w Polsce”

Kompromis po raz kolejny się opłacił: „Nawet organizatorzy pokazu w Monte Carlo byli zaskoczeni, że odpowiednio dobrana biżuteria aż tak bardzo potrafi wzbogacić strój. Mam satysfakcję, że mogę przecierać szlaki tam, gdzie jeszcze nie zostały przetarte, i przyczyniać się do zmiany postrzegania roli projektanta biżuterii w świecie mody ” – podsumował Gliwiński.

Podobnie jak w Monte Carlo, również w Berlinie Aleksander Gliwiński zaprezentuje biżuterię swojego autorstwa, powstałą na przestrzeni ostatnich lat: okazałe formy inspirowane geometrią i naturą oraz pierwotnym kształtem naturalnego bursztynu. „Każdy kawałek bursztynu jest jak kolejna przygoda – może właśnie dlatego tak kocham z nim pracować. Nawet diament nie ma aż tyle do zaoferowania co bursztyn. Potrafi bardzo silnie zainspirować – czasami jeden kawałek daje początek całej kolekcji. Nazwałbym to swego rodzaju przymierzem z bursztynem: ja go kocham, a on się za to odwdzięcza, ukazując mi swoje naturalne piękno” – twierdzi.

Polecamy:

Top Moda dla Aleksandra Gliwińskiego 

Przymierze z bursztynem - rozmowa z Aleksandrem Gliwińskim

Polska Akademia Mody docenia bursztyn

Złota Pętelka po raz pierwszy dla biżuterii

AMBER LOOK 2013: Temptation

Modowe tradycje święta Mariackiej 

Amber Look: Under construction

20 lat bursztynowych inspiracji

Gala Mody i Bursztynu: Mysterious Mind