Biżuteria Aleksandra Gliwińskiego powstaje zawsze z myślą o kobiecie

„To będzie próba związania przeszłości z teraźniejszością, a może nawet przyszłością” – tak Aleksander Gliwiński opisuje w skrócie retrospektywną wystawę swoich prac w galerii Prestige. Jej wernisaż uświetni nocny pokaz mody z jego biżuterią i strojami Magdaleny Arłukiewicz.

Przeszłość w tym przypadku wcale nie oznacza cofnięcia w czasie o dwie dekady. Najstarsze prace, które będą prezentowane na wystawie, miały swoją premierę na Gali Mody i Bursztynu Amberif w 2007 r. pod tytułem Can you imagine?. Nie zabraknie także biżuterii przygotowanej na kolejne edycje tej modowej imprezy: Uliczne spotkania – 5th Avenue w 2008 i Mysterious Mind w 2009 r. – wszystkie pokazy zostały zrealizowane we współpracy z projektantką mody Agnieszką Gruszką. Jak zapowiada Aleksander Gliwiński, będą także prace zupełnie nowe, których „jeszcze nikt nie widział”. I, jak sam przyznaje, świetnie komponujących się z najnowszą kolekcją strojów Magdaleny Arłukiewicz, z którą w duecie projektanckim wystąpi po raz pierwszy.

Szczególnie że najnowsza kolekcja mody Magdaleny Arłukiewicz jest czarna. „Aseksualna, mroczną, po prostu anty-fashion”. Dlaczego wszystkie ubrania są czarne? „W tradycji japońskiej czerń jest kolorem szczęścia, i podobno według starojapońskich wierzeń ma przynosić bogactwo” – wyjaśnia projektantka. I dodaje: „Zdekonstruowałam ubiór i pokazałam nowy wymiar ubrań. Poszukiwałam czegoś co pokaże jej anty-fashion, jak również odrobinę utylitaryzmu. W fashion, jak w każdej dziedzinie życia, istnieją reguły. Reguły tworzą ramy. Łamanie reguł, było czymś co mnie zachwyciło i zainspirowało”.

Pokaz mody Aleksandra Gliwińskiego i Magdaleny Arłukiewicz „Mariacka pod Gwiazdami” zostanie uświetniony występem wokalistki Agnieszki Rasalskiej.

Magdalena Arłukiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Projektowania Mody. Finalistka Oskarów Fashion 2009, zwyciężczyni w konkursie na kostium teatralny „Modny Teatr”. Uczestniczka trzech edycji Gali Mody i Bursztynu Amberif (2009, 2010, 2011), Warsaw Fashion Street, finału Gryf Fashion i półfinałów Off Fashion. Śmiało eksperymentuje z modą. Stara się łamać stereotyp powszechnej mody ulicznej. W swoich realizacjach chce przekraczać granice gatunkowe między modą a sztuką. Od wielu lat jest zafascynowana Japonią, co widać w jej projektach. Nie boi się zaskakujących zestawień kolorystycznych i faktury materiału. Swoim kolekcjom lubi nadawać indywidualny styl poprzez dozę delikatnej kobiecości, umiejętnie pomieszanej z niebanalną nonszalancją.

Aleksander Gliwiński

Projektant i autor unikatowej biżuterii. Jego  wzory, nowoczesne i wyraziste w formie, tworzone są zawsze z myślą o kobiecie, by podkreślić w niej to, co najpiękniejsze: wdzięk, zmysłowość i niepowtarzalny blask. Swoją autorską pracownię założył w 1991 roku. Jego biżuteria tworzona jest wyłącznie z naturalnych materiałów: bursztynu, srebra, drewna i rzemieni.
Aleksander Gliwiński jest także współautorem pokazów mody: Can you imagine? (2007), Uliczne spotkania – 5th Avenue (2008) czy Mysterious Mind (2009), które powstały przy ścisłej współpracy z utalentowaną projektantką Agnieszka Gruszką. Wspólnie wystąpili także podczas Week&Mody w Szczecinie, w ramach finałowego konkursu Gryf Fashion Show w 2009 roku oraz na Gali OFF Fashion w Kielcach. Jego biżuteria prezentowana była również podczas VII edycji Gali Moda&Styl w Warszawie (2007), XV edycji Gali „Złoty Wieszak” w Lublinie (2008), Gali Mody Polskiej zorganizowanej przez Fundację „Marki Polskie” (2009) oraz podczas Gali Golf Prestige Awards w Międzyzdrojach (2008), gdzie poza pokazem biżuterii, Aleksander Gliwiński zaprojektował statuetki dla najlepszych pól golfowych w Polsce.

Mariacka pod Gwiazdami: 10 września, wernisaż biżuterii Aleksandra Gliwińskiego, Galeria Bursztynu Prestige, ul. Mariacka 44-45 oraz nocny pokaz mody Magdaleny Arłukiewicz i biżuterii Aleksandra Gliwińskiego

Polecamy:
Przymierze z bursztynem - rozmowa z Aleksandrem Gliwińskim
Aleksander Gliwiński 
- galeria foto