To był pokaz inny niż wszystkie dotychczasowe, do jakich ten duet projektantów współpracujących od ponad 10 lat nas przyzwyczaił: okazałe formy bursztynowej biżuterii zdobiły… wielobarwne swetry.


Światowy pokaz mody w katedrze w Paryżu bez obcasów i w swetrze? Tak właśnie będzie już w najbliższy poniedziałek 6 marca w trakcie pokazu mody podczas Paris Fashion Week w Amerykańskiej Katedrze w Paryżu – zapowiadała jeszcze przed pokazem Magdalena Arłukiewicz.


W stylowym wnętrzu Amerykańskiej Katedry – świątyni wzniesionej w stylu neogotyckim w 1814 r., która do dziś pełni funkcje sakralne – w ramach paryskiego Fashion Week odbyła się prezentacja kolekcji swetrów Małgorzaty Arłukiewicz z gdańskiej Galerii Swetra zestawionych z tiulowymi spódnicami i plisowanymi tunikami jej autorstwa i z dopełniającą całości bursztynową biżuterią Aleksandra Gliwińskiego.

Polecamy: Nie jesteśmy dla siebie konkurencją – rozmowa z Magdaleną Arłukiewicz i Aleksandrem Gliwińskim

Nie był to pierwszy pokaz tego duetu – projektanci wystąpili już razem ponad 20 razy, m.in. na Fashion Week w Mediolanie i Rzymie w ubiegłym roku. Ten pokaz był jednak inny, ponieważ jego głównym bohaterem były barwne kardigany i pulowery z gdańskiej Galerii Swetra. Do nich Magdalena Arłukiewicz zaproponowała oryginalne zestawienie faktur tiulowych spódnic, tunik i sukien, odchodząc od eksponowania typowej smukłości w modelowaniu sylwetek i stawiając na ujęcie ich w bardziej rzeźbiarski sposób.

Sylwetki dopełniała biżuteria Aleksandra Gliwińskiego – bursztyn w różnych odcieniach barwnych, w srebrnych oprawach zawieszonych na czarnych rzemieniach, idealnie ożywiał całość, kontrastując z nasyconymi kolorami tkanin i wełen. Miłośnicy mody w Paryżu mieli okazję podziwiać jego kolekcję „biżuterii pokazowej”, która została uzupełniona o kilka modeli, których premiera została zaplanowana na targi AMBERIF SPRING w Gdańsku.


Przyznaję, że nieco mnie zaskoczył pomysł Magdy na ten pokaz, ale jeszcze bardziej zaskoczył mnie spektakularny efekt, jaki udało nam się osiągnąć. Zaskoczyło mnie również to, że powoli stajemy się rozpoznawalni, co w świecie fashion weeków, pełnych interesujących, nowatorskich projektów wcale nie jest takie oczywiste – podsumował Aleksander Gliwiński.

 

 

Swetry: Galeria Swetra: Arłukiewicz
Tiulowe spódnice i plisowane koszule: Magdalena Arłukiewicz
Biżuteria: Aleksander Gliwiński
Stylizacja: Jadwiga Możdżer i Katarzyna Gliwińska
Muzyka: Igor Korejwo i Łukasz Staniszewski
Produkcja i organizacja: Katarzyna Stefanow
Zdjęcia: Atze Pictures