plzh-CNenetdelvltnorues

Jest jeszcze szansa, by zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Eliminacje odbędą się jeszcze w Jantarnym, Wieluniu, Gdyni, Sztutowie, Krynicy i Jantarze. W pierwszy weekend lipca na plaży w Jantarze zaplanowano wielki finał, atrakcyjne nagrody i dobrą zabawę.

Za nami eliminacje w Pruszczu Gdańskim, przed nami jeszcze zawody w poławianiu bursztynu w Jantarnym (Rosja), Wieluniu (22.06), Gdyni (30.06), Krynicy Morskiej (4.07), Sztutowie (5.07) i Jantarze (6.07). Zwycięzcy eliminacji mogą wziąć udział w półfinałach i finałach, które odbędą się na plaży w Jantarze 7 lipca. Tradycyjnie już runda finałowa odbędzie się w trzech kategoriach: juniorów, seniorów i  VIP-ów, a zadanie uczestników będzie polegało na wyłowieniu jak największej ilości bursztynu z wody oraz wybraniu z kidziny na plaży. Zawodnicy powalczą o atrakcyjne nagrody przygotowane przez sponsorów, wśród których tradycyjnie już będzie dominował sprzęt audio i wideo. „Spodziewamy się ponad 100 uczestników z różnych miast. We wspólnej zabawie wezmą udział goście z Jantarnego, jak również zaprzyjaźnieni z nami od lat aktorzy i dziennikarze, m.in. Wojciech Wysocki, Jerzy Bończak, Marek Troński oraz Janusz i Andrzej Zaorscy” – zapowiada Ryszard Goliszek, przewodniczący komitetu organizacyjnego.
 
Wszyscy, którzy nie zechcą spróbować szczęścia w zawodach lub którym go zwyczajnie zabraknie, nie powinni narzekać na brak dobrej zabawy. Organizator, którym jest gmina Stegna, przewidział w programie liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, którzy w ten weekend przyjdą na plażę w Jantarze, m.in. konkursy z nagrodami, zabawy i pokazy dla dzieci oraz degustacje. Bowiem poprzez rekreację i zawody sportowe realizowany jest cel Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, jakim jest promocja walorów turystycznych Mierzei Wiślanej i Zatoki Gdańskiej.

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem medialnym imprezy.

Więcej informacji:
Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu