Stowarzyszenie Niemieckich Złotników i Jubilerów (Zentralverband der Deutschen Goldschmiede, Silberschmiede und Juweliere e.V.) jest organizatorem międzynarodowego konkursu „Młodzi Cellini 2007“ (Junge Cellini’s) adresowanego do osób kształcących się na kierunkach złotniczych.
„Unikaty to wyjątkowe ozdoby, stworzone przez Boga i artystę dla wyjątkowego odbiorcy. Wielowiekowe doświadczenie pozwala złotnikom wierzyć, że niepowtarzalność ich dzieł czyni każdego człowieka piękniejszym.” Ta właśnie myśl, która ma się stać impulsem do realizacji własnych wizji i pomysłów oraz uzewnętrznienia uczuć młodych złotników w formie biżuterii, przyświecała organizatorowi konkursu. Jego nazwa pochodzi od nazwiska niezapomnianego renesansowego mistrza złotnictwa Benvenuto Celliniego. Temat tegorocznej edycji brzmi: "Współczesna pamiątka z bursztynu”.

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo:
- do 21. kwietnia
należy przesłać zgłoszenie pocztą lub faksem (decyduje data stempla pocztowego) potwierdzone przez placówkę szkoleniową na adres:
Zentralverband der Deutschen Goldschmiede, Silberschmiede und Juweliere e. V.
dopisek: „Junge Cellini´s“
Frau Herrmann
Am Schölerberg 9
D - 49082 Osnabrück
Fax: +49 (0) 541 6002869-9

Uczestnik otrzyma następnie 50 gram srebra 950 od Allgemeinen Gold- und Silberscheideanstalt z Pforzheim, z którego ma zostać wykonana biżuteria. Użycie bursztynu jest wymagane.
- do 1. sierpnia
(decyduje data stempla pocztowego) należy przesłać gotową pracę na adres:
Leipziger Messe MIDORA
„Junge Cellini´s“
Messe Allee 1
D - 04358 Leipzig

Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę, która jest jego własnością w rozumieniu praw autorskich i nie była nigdzie wcześniej prezentowana.

Dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:
- Nagroda miesięcznika „Goldschmiede Zeitung“ – 1.000 euro
- Nagroda zrzeszenia Jewellery Relations Group – 1.000 euro
- Nagroda Organizatora – 1.000 euro.
Ich wręczenie odbędzie się 9 sierpnia podczas Lipskich Dni Zegarków i Biżuterii MIDORA w Lipsku o godzinie 11.30 w hali 5. Do udziału w jury zostali zaproszeni: Angelika Windpassinger (Allgemeine), Inge Priebe (redakcja GZ), Bernd Swiekatowski (przedstawiciel organizatora), Dr. Alfred Schneider (JRG), Stefan Todorov (szkoła złotnicza Goldschmiedeschule Arnstadt), Andreas Zachlod (dyrektor targów Midora).

Więcej informacji:
Zentralverband der Deutschen Goldschmiede, Silberschmiede und Juweliere e.V.
Am Schölerberg 9
D - 49082 Osnabrück
Tel: +49 (0) 541 60028690
Fax: +49 (0) 541 60028699
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zvgosiju.de