Międzynarodowe Biennale Bursztynu we Fromborku organizowane jest po raz pierwszy w historii tego regionu. Głównym wydarzeniem biennale jest otwarty konkurs artystyczny zatytułowany „Bursztyn i astronomia”.

Ma on na celu promocję bursztynu jako naturalnego surowca charakterystycznego dla polskiego „Bursztynowego Wybrzeża” oraz historycznej stolicy Warmii Fromborka jako miejsca o tradycjach związanych z bursztynem i astronomią. Tak więc organizatorzy oczekują prac z udziałem bursztynu oraz – jako że we Fromborku żył i pracował Mikołaj Kopernik – inspirowanych astronomią. Jury dokona kwalifikacji dzieł na wystawę i przyzna nagrody o łącznej wartości ponad 10 000 zł. Wystawa prezentująca wyniki konkursu czynna będzie w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku od 2 lipca do 26 sierpnia 2007.

Wszelkich informacji dodatkowych udzielają kuratorzy biennale:
- Elżbieta Topolnicka-Niemcewicz, tel. (0) 604253976, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Giedymin Jabłoński, tel. (0) 691145408, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Weronika Wojnowska, tel. (0) 605235361, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY
Powiaty: braniewski, lidzbarski, olsztyński
Stowarzyszenie „Dom Warmiński”
Braniewskie Centrum Kultury
Fundacja im. Mikołaja Kopernika we Fromborku

WSPÓŁORGANIZATORZY
Urząd Miasta i Gminy we Fromborku
Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

PATRONAT BRANŻOWY
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników

PATRONAT MEDIALNY
TVP3 Oddział w Olsztynie
Bursztynowy Portal amber.com.pl
magazyn Polski Jubiler
Dziennik Elbląski
Gazeta Braniewska
IKAT