Nagrody Akademii Polskiej Mody to cenne i wielce pożądane trofeum również dla projektanta biżuterii – Ireneusz Glaza, laureat Złotej Pętelki 2021, w tym roku został uhonorowany Statuetką „Top Moda” w uznaniu za dobrą jakość i modne wzornictwo biżuterii. 

Polska Akademia Mody spełnia marzenia projektantów, kreatorów i miłośników mody – zdanie, które padło podczas Gali Polskiej Mody, idealnie oddaje rzeczywistość. Już samo zaproszenie na to wydarzenie jest uhonorowaniem dotychczasowych osiągnięć, nagroda zaś stała się dla wielu utalentowanych osób trampoliną do sukcesu. Szczególnie dla projektanta biżuterii, który stawia pierwsze kroki w świecie mody” – podsumował Ireneusz Glaza, właściciel i główny projektant w firmie CHILLI Jewellery.


Również w tym roku Ireneusz Glaza został zaproszony do udziału w Gali Polskiej Mody w Poznaniu. Specjalnie na tę okazję przygotował nową kolekcję biżuterii bursztynowej pod nazwą „Passion”, która wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem bazującym na klasycznych kanonach piękna oraz doskonałą jakością będącą efektem połączenia technologii 3D i pracy ręcznej. Kolekcja zachwyciła znawców mody i trendów zasiadających w Kapitule Akademii Polskiej Mody i przyniosła projektantowi kolejną – po Złotej Pętelce w ubiegłym roku – nagrodę: Statuetkę „Top Moda”. Jest to znak dobrej jakości i modnego wzornictwa oraz modnych marek, który stał się znaczącym wyróżnieniem i gwarantem jakości.

Czytaj także: Złota Pętelka dla CHILLI Jewellery

Najnowsza kolekcja Ireneusza Glazy, w wyrafinowany sposób przełamująca stereotyp bursztynowej biżuterii, została zaprezentowana podczas Gali Polskiej Mody we wspólnym pokazie z Barbarą Piekut – projektantką mody słynącą z zamiłowania do haute couture, która za najnowszą kolekcję „Noir” otrzymała „Złotą Pętelkę”. To już drugi wspólny pokaz tego artystycznego duetu – pierwszy miał miejsce w czasie pokazu SATISFASHION w Rzymie.

Ireneusz Glaza tworzy biżuterię od ponad 30 lat. W swoich kolekcjach najczęściej sięga po bursztyn bałtycki, który ceni przede wszystkim za wręcz nieograniczoną paletę barw. W jego projektach, szczególnie w połączeniu ze złotem i diamentami, „Złoto Bałtyku” zyskuje nowoczesny, luksusowy look i staje się obiektem pożądania świadomych mody kobiet na całym świecie. Jego biżuteryjne kolekcje były wielokrotnie prezentowane na wybiegu Gali Mody i Bursztynu GDAŃSK AMBER LOOK, w ubiegłym roku został zaproszony do udziału w pokazie mody SATISFAHION ROMA. Wysoka jakość wzornicza i rzemieślnicza jego wyrobów została doceniona także licznymi nagrodami, m.in. Nagrodą Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich SA w konkursie Amberif Selection w roku 2020 i 2022 oraz wyróżnieniem w konkursie Mercurius Gedanensis 2017 (jego projekty i realizacje wykonane na zlecenie innych firm wielokrotnie zdobywały nagrody w tym konkursie w latach 2002 – 2011). Dostrzeżony i doceniony przez świat mody w 2021 r. – jako drugi polski projektant biżuterii – otrzymał od Kapituły Polskiej Mody prestiżową nagrodę Złotej Pętelki za kolekcję „Amber Beauty”.