plzh-CNenetdelvltnorues
Na Gali Mody i Bursztynu Amberif firmę S&A będą reprezentować studentki i absolwentki gdańskiej ASP

Firma S&A SA, która przez wiele lat brała udział w Gali Mody i Bursztynu, tworząc niezapomniane kreacje z projektantami mody, w tym roku na pokazie reprezentowana będzie przez studentów i absolwentów gdańskiej ASP. Co się kryje za tą decyzją?

S&A od wielu lat współpracuje z młodymi projektantami, dając im w ten sposób możliwość poznania specyfiki produkcji oraz wymagań wielu rynków na świecie. Działające w S&A Design Studio wykształciło kilkoro uznanych projektantów i ma na swoim koncie liczne nagrody w wielu konkursach. „Decyzja, by w tym roku S&A reprezentowali wychowankowie gdańskiej ASP, jest po prostu kolejnym krokiem na drodze współpracy z młodymi projektantami. Korzyści są obopólne: S&A udostępnia zaplecze technologiczne oraz know-how, oni wnoszą świeże spojrzenie na biżuterię i potrzeby jej potencjalnych nabywców, dzięki czemu uzyskujemy oczekiwany efekt synergii”– wyjaśnił prezes firmy Adam Pstrągowski.

Zadowolenia z takiego układu nie kryje Sławomir Fijałkowski, wykładowca na ASP w Gdańsku, który od kilkunastu lat współpracuje z S&A jako projektant: „Dzięki wsparciu dużej firmy studenci mają szanse lepiej zgłębić zagadnienia projektowania komercyjnego oraz nowoczesnych technik produkcji. Możliwość prezentacji swoich dokonań na Gali Mody i Bursztynu to dla nich nieoceniona szansa na zaistnienie na rynku”.

Co zobaczymy? „Projekty, które raczej nie miałyby szans na wdrożenie do produkcji, ponieważ są na to zbyt ‘odważne’” – twierdzi Małgorzata Szewczyk, jedna z absolwentek ASP współpracujących z S&A. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pokazać je na Gali Mody i Bursztynu w Gdańsku. „To interesujące projekty, trochę w ‘kosmicznej’ stylistyce, będącej zapowiedzią przyszłych trendów” – mówi Michał Starost, z którego kolekcją mody zostaną zaprezentowane. Autorkami kolekcji biżuterii, która zostanie zaprezentowana na tegorocznej Gali pod szyldem S&A są ponadto: Agata Krawczyk, Irmina Jankowska oraz Alina Filimoniuk-Pilecka, czyli tzw. „pokolenie Trend Booka”. W tworzonej przez nie kolekcji oczywiście nie zabraknie bursztynu, a zostanie on zestawiony z różnymi materiałami oraz tworzywami, w tym także elementami Swarovskiego i kamieniami naturalnymi.