plzh-CNenetdelvltnorues
Lekcja o bursztynie w Muzeum Ziemi PAN

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników po raz 5. zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w konkursie Szkoła na Bursztynowym Szlaku i pogłębiania wiedzy na temat tego wyjątkowego kamienia.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o bursztynie – jego walorach, znaczeniu dla rozwoju kultury, sztuki, nauki, jego nierozerwalnych związkach z przyrodą i wpływie na historię miast leżących na Szlaku Bursztynowym. Jest on adresowany jest do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terytorium Polski i innych krajów Europy, przez które przebiegał szlak bursztynowy. Ich zadaniem jest podjęcie min. 3 działań edukacyjnych, których celem jest popularyzowanie wiedzy o bursztynie. Najczęstsze wśród nich to  wizyty w muzeach bursztynu, uczestnictwo w bieżących wydarzeniach kulturalnych poświęconych bursztynowi, konkursy plastyczne, literackie, gry, przedstawienia itp. nawiązujące do tematyki bursztynowej oraz współpraca w dowolnej formie z innymi szkołami na bursztynowym szlaku. Kapituła oceni relacje z tych działań, biorąc pod uwagę walory edukacyjne, oryginalność pomysłów, zaangażowanie szkoły i lokalnego środowiska oraz współpracę pomiędzy szkołami oraz walory artystyczne.

Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do końca stycznia 2013 oraz sprawozdań – do końca maja 2013 r. Kapituła przyzna tytuły Szkoła na Bursztynowym Szlaku oraz nagrody rzeczowe.

Organizator:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników
80-382 Gdańsk, ul. Beniowskiego 5 
tel./fax: 58 554 92 23;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekun konkursu, informacje i konsultacje:

dr Elżbieta Sontag: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.