plzh-CNenetdelvltnorues
Remigiusz Gajda - laureat Play Metal Clay 2011

„Żyję, więc czuję” – tak brzmi temat 3. edycji konkursu Play Metal Clay organizowanego przez Wytwórnię Antidotum i Galerię Olissima. I pierwszej, w której zrezygnowano z wymogu użycia Metal Clay w projektach konkursowych.

„Wyjściowo konkurs był dedykowany tej technice jako mało znanej i wymagającej rozpropagowania, jednak ze względu na specyficzną politykę producenta i polskiego przedstawiciela, które spowodowały ogromny wzrost cen tych materiałów, rezygnujemy z wymogu użycia Metal Clay w projektach konkursowych” – wyjaśniła zarządzająca Wytwórnią Antidotum Alina Tyro-Niezgoda. I dodała: „W obecnej edycji każda technika i wszystkie materiały użyte do wykonania prac są mile widziane i na równi oceniane”.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, wykonujących biżuterię bez względu na użyte techniki i materiały. „Adresujemy go w pierwszym rzędzie do amatorów – osób, które dopiero poznają tajniki wykonywania biżuterii. Wiemy, że to dość liczebna grupa, i chcielibyśmy ją dodatkowo zaktywizować” – powiedziała Alina Tyro-Niezgoda. Formą aktywizacji ma być temat konkursu „Żyję, więc czuję”. Uczestnicy powinni opisać wybraną emocję i wykonać pracę biżuteryjną, która będzie jej ilustracją.

Gotowe prace należy przesłać na adres organizatora do 20 kwietnia br. Prace będą oceniać internauci (23-30 kwietnia 2012 na stronie www.metalclay.pl) oraz jury składające się z przedstawicieli organizatora. Pod uwagę będą brane przede wszystkim zręczność warsztatowa uczestnika, jakość wykonania, walory estetyczne pracy, innowacyjność formy oraz syntetyczne ujęcie tematu. Nagroda główna to sfinansowanie nauki na jednym z semestrów kursu złotniczego w Wytwórni Antidotum (dostosowanego poziomem do umiejętności złotniczych laureata) lub 20 godzin zajęć indywidualnych. Dodatkowo jury przyzna dwa wyróżnienia – bon na zakupy o wartości 150 zł w sklepie Metal Clay. Laureat konkursu publiczności otrzyma taki bon o wartości 100 zł. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 maja 2012 o godz. 16.00 w pracowni szkolnej Antidotum (Warszawa, ul. Willowa 8/10 m 37).

Polecamy:
Bursztyn, muszle, emalie
Warto kształtować gusta – rozmowa z Aleksandrą Pietrucką