plzh-CNenetdelvltnorues

Czy nie było wspaniale mieć zawsze pod ręką zestaw biżuterii na każdą okazję? – pytają organizatorzy piątej edycji konkursu Fresh Metal. I zapraszają do udziału uczniów i absolwentów Wytwórni Antidotum i Le Arti Orafe.

„Czy nie było wspaniale mieć zawsze pod ręką zestaw biżuterii na każdą okazję – skromną do szkoły lub biura, a po drobnej modyfikacji odpowiednią także na sobotnią kolację w eleganckiej restauracji, pierwszą randkę z wyjątkowym mężczyzną lub nawet garden party u ambasadora? Jeden ‘klik’, który wszystko zmienia; a może dwie strony jednego medalu (ta stonowana, ‘codzienna’ i ta ‘szalona’ od święta); coś małego, co rozciąga się w większą całość lub daje się rozłożyć na kilka osobnych elementów; zmiana kształtu lub tylko dekoracji... Interesuje nas nie tylko wygląd w każdym z wariantów (codziennym i świątecznym), ale także proces przekształcania, dlatego poza wykonaniem dzieła prosimy także o opis lub planszę ilustrującą ten proces” – czytamy w regulaminie konkursu, którego tytuł brzmi „7 Days”.

W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie i absolwenci Wytwórni Antidotum i Le Arti Orafe. Należy zgłaszać pojedyncze przedmioty lub zestawy (komplety), wykonane dowolną techniką ręczną i spełniające funkcje biżuterii. Do ich wykonania powinny zostać użyte srebro, miedź, brąz, mosiądz lub alpaka, które mogą być połączone z dowolnymi innymi materiałami. Jury, składające się z nauczycieli Wytwórni Antidotum oraz znanych polskich twórców biżuterii artystycznej i przedstawicieli mediów branżowych, oceni przede wszystkim zręczność warsztatową, jakość wykonania, walory estetyczne oraz innowacyjność formy. Prace należy zgłosić do 1 lutego 2013 r.

Organizator przewiduje wyłonienie laureata głównej nagrody (pół kilograma srebra próby 999), laureatów 2 wyróżnień (zestaw narzędzi przydatnych w pracy złotnika) oraz laureata nagrody publiczności (Noble Clay Bronze blok 220 g). Dodatkowa nagroda (Noble Clay Bronze blok 110 g) rozlosowana będzie wśród głosującej publiczności.

Organizatorem konkursu jest Wytwórnia Antidotum i jest on organizowany wspólnie z włoską szkołą Le Arti Orafe. Celem – integracja młodych twórców biżuterii z różnych krajów, umożliwienie im współpracy i współdziałania, poznania najnowszych trendów oraz porównania dokonań.


Więcej informacji:
Fresh Metal