plzh-CNenetdelvltnorues
Biżuteria wielozadaniowa według Remigiusza Gajdy Remigiusz Gajda

Czy nie było wspaniale mieć zawsze pod ręką zestaw biżuterii na każdą okazję? Pewnie, że tak! Z zadaniem stworzenia biżuterii wielozadaniowej zmierzyli się uczestnicy konkursu Fresh Metal Play. Jak sobie poradzili?

Skromna do szkoły lub biura, a po drobnej modyfikacji odpowiednia także na sobotnią kolację w eleganckiej restauracji, pierwszą randkę z wyjątkowym mężczyzną lub nawet garden party u ambasadora? Jeden „klik”, który wszystko zmienia; a może dwie strony jednego medalu (ta stonowana, „codzienna” i ta „szalona” od święta); coś małego, co rozciąga się w większą całość lub daje się rozłożyć na kilka osobnych elementów; zmiana kształtu lub tylko dekoracji... - takiej właśnie biżuterii oczekiwali organizatorzy tegorocznej, piątej edycji konkursu Fresh Metal.

Nagrodę główną otrzymał Remigiusz Gajda z Wytwórni Antidotum za wisior „5 milionów", wykonany ze srebra i emalii, będący układanką opartą o zasady gry w „piętnastkę”: przesuwając 24 czerwone i czarne kostki można uzyskać ponad 5 milionów wzorów, w tym 924 symetryczne (zobacz film).

Wyróżnienie dla najlepszej pracy z Wytwórni Antidotum otrzymała Katarzyna Wojniak za pierścionek „Nic takiego” (zobacz film).

1905 2


Wyróżnienie dla najlepszej pracy z Le Arti Orafe zdobyła Ana Maria Borja za „Flare”: dwa pierścionki, które można połączyć w jeden w zależności od okazji (zobacz film).

1905 3

Wyróżnienie publiczności wywalczył Felipe Valdes Castro z Le Arti Orafe za pierścionek „Afloat” – mobilny i multifunkcjonalny (zobacz film).

1905 4

Konkurs Fresh Metal jest organizowany od pięciu lat przez Szkołę Złotniczą Antidotum oraz włoską Le Arti Orafe. Celem jest integracja młodych twórców biżuterii z różnych krajów, umożliwienie im współpracy i współdziałania, poznania najnowszych trendów oraz porównania dokonań.

Wszystkie prace konkursowe będzie można obejrzeć na stoisku Wytwórni Antidotum na targach Amberif (20-23.03.2013).

Więcej informacji: Fresh Metal 2013