plzh-CNenetdelvltnorues
Marcin Tymiński objął stanowisko prezesa STFZ

W sobotę 5 lutego na Walnym Zebraniu członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych Marcin Tymiński został wybrany na dwuletnią kadencję prezesa tej organizacji. „To historyczny moment” – podsumował wyniki wyborów do władz organizacji dotychczasowy wiceprezes Tomasz Stajszczak.

Po 20 latach istnienia STFZ nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa – od chwili powstania organizacji w lutym 1991 r. piastował je Andrzej Bielak, który w tym roku już nie kandydował. Marcin Tymiński uzyskał poparcie wszystkich 34 osób uczestniczących w zebraniu. Nowy prezes podziękował za zaufanie i prosił o przekazywanie propozycji dotyczących działań nowego zarządu. „Chcielibyśmy wiedzieć, czego wszyscy od nas oczekują – Wasze podpowiedzi przyspieszą proces zmian” – powiedział.

Oprócz prezesa zapowiadane zmiany wdrażać będzie zarząd, do którego wybrano: Remigiusza Grodzickiego, Pawła Kaczyńskiego, Wojciecha Rygało, Tomasza Stajszczaka i Radosława Szweda. Członkami Rady Programowej zostali: Andrzej Bielak, Jacek Byczewski, Bogumił Bytomski,  Paweł Podbielski-Kowalski, Zofia i Witold Kozubscy, Oliwia Kuczyńska, Mariusz Pajączkowski.

STFZ jest związkiem twórczym i od 1991 roku zrzesza polskich artystów plastyków i projektantów zajmujących się sztuką złotniczą. STFZ współpracuje z licznymi stowarzyszeniami i instytucjami złotniczymi w kraju i zagranicą. Obecnie liczy 120 członków.