Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na wystawy towarzyszące Festiwalowi SREBRO – będzie je można oglądać stacjonarnie do 12 czerwca, a niektóre nawet do końca sierpnia. Kulminacja, czyli najważniejsze wydarzenie Festiwalu, została zaplanowana wyłącznie online – 28 i 29 maja.

W dniach 28-29 maja – w miejsce tradycyjnych obchodów SREBRA w Legnicy – organizatorzy przygotują „wirtualne” spotkania z artystami i ich biżuterią zaprezentowaną podczas tegorocznych wystaw. Najbardziej wyczekiwane wydarzenie Festiwalu – ogłoszenie laureatów w 29. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek?” odbędzie się w formie transmisji w mediach społecznościowych w sobotę 29 maja o godzinie 19.


„Kulminacja Festiwalu co roku stanowiła okazję do spotkań, rozmów, wymiany poglądów i opinii pomiędzy twórcami i miłośnikami artystycznej biżuterii. W tym wyjątkowym i trudnym czasie, kiedy większość relacji i kontaktów przeniosła się do Internetu, przygotowaliśmy kilka ‘wirtualnych’ eventów – zarówno takich które podtrzymują dotychczasowe tradycje Festiwalu, jak i bardziej eksperymentalnych projektów” – komentują organizatorzy wydarzenia.


Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r. Konkurs ma charakter czysto artystyczny, preferuje pomysł i sens wypowiedzi twórcy na zadany temat. Interpretacja tematu i artystyczna wartość wypowiedzi są podstawowym kryterium decydującym o kwalifikacji prac na wystawę. Temat tegorocznej 29. edycji konkursu brzmiał „Wciąż człowiek?”. Spośród 357 prac nadesłanych przez 186 artystów z 35 krajów do wystawy jury zakwalifikowało prace 44 artystów.

SREBRO 2021: Wciąż człowiek?

Na tegoroczny Festiwal SREBRO składa się 14 ekspozycji indywidualnych i zbiorowych, przekrojowych i problemowych, prezentujących różnorodne przykłady biżuterii artystycznej współczesnych twórców m.in. z Polski, Francji, Belgii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Chin.

Legnicki Festiwal SREBRO 2021 rozpoczęty


Więcej informacji:

SREBRO: Wystawy i konkurs
SREBRO: Program wystaw prezentowanych w Legnicy
SREBRO: Program kulminacji online