plzh-CNenetdelvltnorues

Targi Zegarków i Biżuterii MIDORA w Lipsku są corocznym miejscem prezentacji jesienno-zimowej oferty branży zegarmistrzowskiej i jubilerskiej z Europy Środkowo-Wschodniej oraz idealną platformą do nawiązania kontaktów handlowych z zagranicznymi partnerami.

„Midora to targi regionalne i w tej roli impreza rokrocznie się sprawdza” – mówi Magdalena Dziemidek, prezes zarządu Targi Lipskie Polska, przedstawiciel Midory. Przyznaje, że wschodnia część Niemiec ma swoją specyfikę, ale i tu nie brakuje ciekawych kontaktów i możliwości kooperacji. Potwierdzają to wyniki ankiety, z której wynika, że ubiegłoroczna Midora spełniła oczekiwania prawie 80% wszystkich wystawców i tyleż samo zapowiedziało udział w tegorocznej edycji targów. Dla większości wystawców liczba zawartych kontraktów oraz ich wartość były zadowalające, pomimo niezbyt korzystnej sytuacji gospodarczej oraz wymagań, jakie stawia tak trudna branża jubilersko-zegarmistrzowska.

Nie tylko zegarki i biżuteria

W tym roku lipska impreza otwiera swoje podwoje w dniach 1-3 września, by ponad 220 wystawców i przedstawicieli marek z 21 krajów mogło zaprezentować najnowsze trendy i dokonania na rynku zegarków, biżuterii, półfabrykatów do produkcji biżuterii, kamieni szlachetnych, maszyn, urządzeń oraz usług. Organizator – Targi Lipskie – spodziewa się ok. 4000 odwiedzających z branży, głównie właścicieli zakładów i sklepów jubilerskich. Dodatkowe możliwości orientacji w aktualnych trendach oraz nawiązania kontaktów handlowych celem poszerzenia dotychczasowej oferty stanowią Branżowe Targi Upominków i Wyposażenia Wnętrz CADEAUX oraz Branżowe Targi Aranżacji Wnętrz COMFORTEX, które w tym samym czasie będą odbywać się w sąsiedniej hali – w sumie zgromadzą one ponad 230 wystawców z 12 krajów. Najstarsze miasto targowe zaprasza

Z myślą o polskich handlowcach hurtowych i detalicznych, jubilerach oraz zakładach zegarmistrzowskich Targi Lipskie Polska przygotowały atrakcyjną ofertę wyjazdu do Lipska. Obejmuje ona przejazd, nocleg, wstęp na targi oraz udział w międzynarodowym spotkaniu organizowanym przez Stowarzyszenie Niemieckich Złotników i Jubilerów, w którym udział zapowiedzieli także przedstawiciele branży z Rosji, Austrii i Niemiec. „Podczas pierwszego wieczoru w Lipsku zaprosimy Państwa na spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta oraz wspólną kolację. Nieformalna atmosfera z pewnością będzie sprzyjała zawieraniu nowych kontaktów” – zachęca Magdalena Dziemidek.Termin: 31.08. – 02.09.2012
Trasa: Warszawa – Wrocław – Lipsk – Wrocław – Warszawa
Koszt: 580,- zł netto/osoba
Termin zgłoszeń: 17 sierpnia 2012

Program ramowyPolskim akcentem – i od razu wydarzeniem specjalnym targów MIDORA 2012 – będzie wystawa biżuterii z krzemieniem pasiastym pt. „Czterdziestka”, przygotowana przez Cezarego Łutowicza z Sandomierza. Będzie to prezentacja wyselekcjonowanych, najlepszych prac i fotografii z pięciu wystaw towarzyszących I Festiwalowi „Krzemień pasiasty – kamień optymizmu”, jaki odbył się w Sandomierzu jesienią 2011 r., w tym m.in. Ogólnopolskiego Konkurs Biżuterii Autorskiej „Krzemień Pasiasty – Kamień Optymizmu. W tym roku mija bowiem 40 lat od momentu, kiedy w pracowni Cezarego Łutowicza powstały pierwsze sztuki biżuterii srebrnej z tym kamieniem. 40 lat krzemienia, 40 uczestników wystawy, kilkadziesiąt prac, które ukazują nie tylko biżuterię, ale i sam minerał: jego piękno, malarskość, wyjątkowość. Krzemień to wyjątkowy kamień, który występuje tylko w Polsce: w fascynujących formach naturalnych, jak również pod postacią atrakcyjnej biżuterii i przedmiotów użytkowych.  W programie ramowym znajdą się ponadto prezentacje grupowe, wystawy i seminaria, w tym szczególnie polecane także polskim uczestnikom na temat optymalnego wykorzystania internetu do zwiększenia sprzedaży oraz nt. wykorzystania efektów synergii poprzez zarządzanie siecią punktów sprzedaży. „Rozwój przez wyparcie – taka strategia obowiązuje obecnie we wszystkich sektorach branży dóbr luksusowych, także w tym zegarków i biżuterii. Targi Midora wspierają branżę w tej rywalizacji: w Lipsku jej przedstawiciele nauczą się, jak zachęcić klienta do udanych zakupów” – zachęca do udziału w imprezie dyrektor targów Midora Andreas Zachlod.

MIDORA – Targi Zegarków i Biżuterii
1-3 września 2012, Lipsk
Kontakt: Targi Lipskie Polska
Atelier Residence
ul. Bagno 2 lok. 112, 00-112 Warszawa
Tel./Fax: 022 414 44 71, 72, 73
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.