plzh-CNenetdelvltnorues

Stowarzyszenie „Bursztynowa Planeta JANTAR” zaprasza na targi  Ambermart 2011 w Gdańsku, a po ich zakończeniu na Spotkanie z bursztynem w Domku Żeromskiego w Gdyni-Orłowie.

Na stoisku stowarzyszenie podczas targów Ambermart będą prezentowane różne odmiany oraz właściwości lecznicze naturalnego bursztynu bałtyckiego. W magiczną i leczniczą moc bursztynu wierzono od najdawniejszych czasów. Wiara ta przetrwała do dziś - obecnie bursztyn znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu dolegliwości reumatycznych i tarczycowych oraz w kosmetyce.

Uzupełnieniem tej ekspozycji będą prace artystów aktywnie uczestniczących w wystawach organizowanych przez Stowarzyszenie: Gertrudy Wilczopolskiej, Elżbiety Falińskiej-Banaś, Barbary Gronuś-Dutko, Barbary Jarych, Małgorzaty Rynarzewskiej i Anny Stolarskiej-Przybysz.

Po zakończeniu Ambermartu, w niedzielę 11 września o godz.16., w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Orłowa w Domku Żeromskiego w Gdyni-Orłowie odbędzie się Spotkanie z bursztynem, gdzie zostanie wyświetlona najnowsza wersja prezentacji „Europejskie Szlaki Bursztynowe – Bursztyn w przyrodzie i kulturze Europy”. Szczególnie rozwinięty został obecnie III rozdział „Turystyczne szlaki bursztynowe XXI wieku”, gdyż projekt Stowarzyszenia promocji szlaku bursztynowego wzdłuż Wisły obejmuje już prawie całe dorzecze Wisły.

Stowarzyszenie „Bursztynowa Planeta JANTAR” zostało założone przez  Barbarę Gronuś-Dutko. Głównym celem organizacji jest promocja bursztynu bałtyckiego, jego naturalnej urody i właściwości, w Polsce i na świecie, ochrona środowiska i zasobów naturalnych, promocja polskiej kultury i sztuki, promocja polskich artystów i rzemieślników tworzących w bursztynie, lub czerpiących z niego inspirację oraz promocja artystów i fotografików – zawodowych i amatorów czerpiących inspirację z przyrody.

Polecamy:
Bursztyn w magii i lecznictwie
Bursztyn w średniowiecznej medycynie arabskiej