Już po raz siódmy został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło” ® adresowany do złotników i młodych adeptów złotnictwa.

Organizatorami konkursu są Komisja Branżowa Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. Tradycyjnie już odbywa się on w dwóch kategoriach: juniorów i seniorów, dla których przygotowano dwa różne tematy. Są to odpowiednio „Biżuteria kosmiczna” oraz „Bursztyn z diamentem” (w szlifie brylantowym) i „Klucz do...” (przedmiot użytkowy). Organizatorzy oczekują pojedynczych wyrobów lub kompletów biżuterii w kategorii biżuterii oraz pojedynczych prac i zestawów przedmiotów użytkowych wykonanych z zastosowaniem metali szlachetnych, bursztynu i kamieni jubilerskich. Warunkiem jest użycie bursztynu.
Prace należy nadsyłać do 1. marca 2009 roku.
Laureatów poznamy w czasie targów Amberif (Gdańsk, 11-14 marca 2009 r.).

Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego, kreowanie autorskiego wzornictwa tworzonego zgodnie z indywidualnymi potrzebami, promocja biżuterii i wyrobów złotniczych wykonanych z wykorzystaniem bursztynu.

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem tego konkursu.

Do pobrania:
List przewodni Karola Kowalskiego
Regulamin
Karta zgłoszeniowa


Więcej informacji na temat wcześniejszych edycji konkursu:
Bursztynowe Rzemiosło

Zdjęcie: Paweł Waś - spinki do mankietów; 1. miejsce w konkursie Bursztynowe Rzemiosło w kategorii seniorzy (temat: "Biżuteria męska w stylu retro")