plzh-CNenetdelvltnorues
Dziś w Muzeum Bursztynu w Gdańsku odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji 10-lecia Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu. Najbardziej aktywni członkowie Izby otrzymają wyróżnienia od Prezydenta Gdańska oraz podarują bursztynowe eksponaty do zbiorów gdańskiej placówki.

Jubileuszowe spotkanie rozpocznie Zbigniew Strzelczyk, prezes Izby, który powita gości i w krótkim przemówieniu opowie o dokonaniach organizacji, którą prowadzi od początku jej istnienia. Następnie głos zabierze prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który wyróżni najbardziej aktywnych członków izby. „W imieniu mieszkańców i władz Gdańska oraz swoim własnym mam przyjemność złożyć Państwu serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu dziesięciolecia Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu, a zarazem wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w działania na rzecz branży bursztynniczej oraz promocji Gdańska – Światowej Stolicy Bursztynu” – tak brzmią podziękowania na dyplomach, który otrzymają wyróżnieni członkowie Izby.

Jubileuszowe spotkanie zakończy się uroczystą prezentacją bursztynowych eksponatów, które wzbogacą zbiory gdańskiego Muzeum Bursztynu. Jak udało nam się dowiedzieć, wśród nich znajdą się m.in. bursztynowa płaskorzeźba z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, naukowa broszura w j. niemieckim z 1830 roku na temat inkluzji w bursztynie, unikatowy bursztyn przypominający ślimaka i wykonana ok. 100 lat temu brosza z bursztynem „Kłos”.

Spotkanie z okazji jubileuszu 10- lecia Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu odbędzie się 18 czerwca w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, o godz. 15.00.


Więcej informacji o Krajowej Izbie Gospodarczej Bursztynu


Zdjęcie: 10 brył i co dalej? - taki żart graficzny znalazł się na zaproszeniu na jubileuszowe spotkanie Izby. Fot. KIGB