Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu z siedzibą w Gdańsku jest organizacją zrzeszającą polskie firmy zajmujące się projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów artystycznych oraz wydobyciem bursztynu bałtyckiego.
mod_kigb
KIGB zajmuje się również promocją miasta Gdańska oraz swoich członków poprzez popularyzowanie produktu i promocję bursztynu na całym świecie. Najbardziej sztandarowe projekty w tym zakresie to wydawnictwo Trendbook – od 2011 roku systematyzujące trendy stylistyczne, które będą kształtować kierunek ewolucji przemysłów kreatywnych w kolejnych sezonach (we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku i Wydziałem Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku) oraz Międzynarodowe Warsztaty Bursztynnicze w Gdańsku – od 2009 roku mają one za zadane zainspirować bursztynem projektantów z całego świata, którzy nigdy nie wykorzystywali w swojej twórczości tej szlachetnej żywicy (we współpracy z Galerią Sztuki w Legnicy i Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku).

Zadaniem Izby jest także reprezentacja zrzeszonych podmiotów gospodarczych wobec administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz ochrona przed falsyfikatami i namiastkami bursztynu bałtyckiego – KIGB nadaje certyfikaty swoim członkom, potwierdzające stosowanie w obrocie bursztynu prawdziwego i przestrzeganie dobrych zasad handlowych.

Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu
ul. Mariacka 40/41-42/43
80-833 Gdańsk
tel. 504 541 251
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www. amberchamber.org.pl