plzh-CNenetdelvltnorues
Zwyciężczynie bursztynowego castingu będą uczestniczyć w profesjonalnej sesji zdjęciowej, z której materiał zostanie wykorzystany w ramach wystawy „W barwach bursztynu – w barwach natury”.

Bursztynowy casting wygrały Agnieszka Westfal z Gdyni (14 lat), Ewelina Wojtas z Sopotu (22 lata) i Patrycja Kierat z Gdańska (18 lat). W nagrodę wszystkie będą uczestniczyć w profesjonalnej sesji zdjęciowej, z której materiał zostanie wykorzystany w ramach wystawy „W barwach bursztynu – w barwach natury”.
Decydującym kryterium była fotogeniczność kandydatek, a ostateczną decyzję podejmował Henryk Pietkiewicz. Okazało się, że zwyciężczynie castingu lubią bursztyn i biżuterię wykonaną z jego wykorzystaniem. Co ciekawe wszystkie niemal zgodnie stwierdziły, że bursztyn kojarzy im się z morzem, historią Gdańska i biżuterią, która ma „duszę”.

Wystawa „W barwach bursztynu – w barwach natury” organizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska i będzie prezentowana m.in. w Muzeum Bursztynu oraz kilku dużych miastach na szlaku bursztynowym. Jej głównym celem jest prezentacja na fotografiach wyjątkowego piękna naturalnych brył bursztynu bałtyckiego ze zbiorów gdańskiego Muzeum Bursztynu i kolekcji bursztynników oraz wzornictwa biżuterii z bursztynem autorstwa trójmiejskich twórców i producentów.