plzh-CNenetdelvltnorues

Targi Złoto Srebro Czas stwarzają możliwość nawiązania kontaktów handlowych, zapoznania się z najnowszymi trendami na następne sezony oraz ofertami producentów i dystrybutorów, jak również obejrzenia licznych wystaw specjalnych i uczestnictwa w interesujących z handlowego i towarzyskiego punktu widzenia wydarzeniach.

Ich termin – zawsze w pierwszy weekend października – jest na tyle wczesny, aby możliwa była realizacja zamówień jeszcze przed okresem przedświątecznym. Tradycyjnie pierwsze dwa dni są przeznaczone tylko dla fachowców z branży, natomiast ostatni, trzeci dzień – zgodnie z życzeniem większości wystawców – jest otwarty dla publiczności. Zakres tematyczny targów stanowi przekrój przez całą branżę i obejmuje biżuterię srebrną, złotą, bursztynową, fashion, kamienie szlachetne i jubilerskie, zegarki, opakowania i elementy wystawiennicze, meble, narzędzia, maszyny i programy komputerowe. Oferta wystawców stale ewoluuje, dopasowując się do aktualnych potrzeb odbiorców – podczas gdy jeszcze do niedawna królowało srebro, tak obecnie dominuje żółte i białe złoto z diamentami i kamieniami szlachetnymi. Także biżuteria fashion staje się coraz bardziej popularna.

Rokrocznie organizator przygotowuje atrakcyjny, dopasowany do potrzeb wystawców program ramowy. Składa się on w dużej części z powtarzalnych imprez, które zdobyły uznanie zarówno wystawców, jak i gości. Ze względu na ściśle biznesowy charakter imprezy, kilka lat temu świadomie zrezygnowano z seminariów, z powodzeniem zastępując je innymi, mniej absorbującymi propozycjami. Ważną rolę w czasie targów odgrywają konkursy: Ogólnopolski Konkurs Biżuterii Artystycznej „Prezentacje”, organizowany przez MCT/PSP i Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, oraz „Złoto i Srebro w Rzemiośle” zorganizowany przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-Jubilerską Związku Rzemiosła Polskiego we współpracy z MCT/PSP. W czasie targów Złoto Srebro Czas poznamy ich wyniki oraz laureatów, a nagrodzone prace będzie można oglądać w ramach specjalnych ekspozycji lub na stoiskach. Ciekawie zapowiadają się także wystawy: „Bursztynowa bryła”, w czasie której zaprezentowane zostaną m.in. należące do rzadkości okazałe bryły o masie powyżej 3000 gram, tryptyk „Niebiańska Jerozolima” Mariusza Drapikowskiego oraz „Pasja złotnicza. Kolekcja polskiego złotnictwa Magdy Kwiatkiewicz.” reprezentowana przez dzieła współczesnej polskiej sztuki złotniczej zgromadzone w prywatnej kolekcji. 30-lecie pracy będziemy świętować wspólnie z Barbarą i Andrzejem Bielakami na wystawie zatytułowanej „Bielakowie – 30 lat z biżuterią".

Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas, 3-5 października 2008, Centrum Expo XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14.
www.mct.com.pl