plzh-CNenetdelvltnorues

W najbliższy piątek 2. października rozpocznie się 10. jubileuszowa edycja Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas, na których tradycyjnie nie zabraknie bursztynowej oferty.

849_1Odbywające się w Warszawie targi – również ze względu na lokalizację i rolę stolicy jako centrum wydarzeń kulturalnych, politycznych i biznesowych – stały się ważnym miejscem prezentacji również dla firm oferujących wyroby z bursztynu. W tym roku na ok. 20 stoiskach – zarówno producentów, jak i projektantów oraz artystów plastyków – zobaczymy biżuterię oraz wyroby użytkowe wykonane z bursztynu i zdobione tym kamieniem. Będą to zarówno modele produkowane seryjne, jak i limitowane kolekcje oraz wyroby unikatowe. Niezmiennie najpopularniejsze są oprawy srebrne, które jednak stopniowo ustępują miejsca złotym, od kilku sezonów modne są łączenia z kolorowymi kamieniami szlachetnymi i jubilerskimi oraz barwnymi kryształami Swarovskiego.

Trendy sprzyjają bursztynowi

Producenci, zdając sobie sprawę z wagi trendów, starają się je uwzględnić w swojej ofercie. Jak podkreślała Ambasador Bursztynu Lidia Popiel w wywiadzie dla portalu amber.com.pl, aktualne trendy zdają się sprzyjać bursztynowi. Jej zdaniem, bursztyn z mnogością swoich odmian barwnych świetnie wpisuje się w modne obecnie inspiracje kontynentem afrykańskim oraz powinien znaleźć eksponowane miejsce w imponujących rozmiarami koliach i naszyjnikach z kamieni o nieregularnych kształtach. „Duże bursztynowe kule czy oliwki, jak również okazałe formy będą dobrą ilustracją dla aktualnego trendu oversize – bursztyn jest lekki, więc można założyć nawet kilka naszyjników czy opleść sobie nimi nadgarstek – mówiła ta znana specjalistka w dziedzinie mody.

Więcej informacji:
www.zlotosrebroczas.com

Zdjęcie: Bransoleta autorstwa Agaty Całki (Amber-Ring)