plzh-CNenetdelvltnorues
Tradycyjnie już warszawskie targi są miejscem prezentacji biżuterii bursztynowej. Gros wystawców oferujących tego typu wyroby to producenci z Pomorza.

Wśród wystawców w sektorze biżuterii bursztynowej znajdziemy zarówno producentów: m.in. ABC Gold, S&A Bursztynowa Biżuteria, Amber Wikwol, Amberways czy Ambermoda, jak i imprezy targowe: Amberif i Amber Trip, oraz organizacje: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników. W sumie ofertę stricte bursztynową będzie prezentowało ponad 20 firm, choć pojedyncze egzemplarze biżuterii zdobionej tą skamieniałą żywicą będzie można znaleźć także na wielu innych stoiskach, także w Galerii Projektantów.

Warszawa z racji swojego statusu stolicy jest ważnym miejscem promocji bursztynu, tym bardziej, że oferta nowoczesnej, atrakcyjnej wzorniczo biżuterii zdobionej bursztynem jest tutaj nadal stosunkowo uboga. Uczestnictwo w tej imprezie jest także szansą na zaistnienie lub umocnienie swojej pozycji na rynku polskim, który od momentu osłabienia dolara i poważnego ograniczenia eksportu wyrobów bursztynowych stał się znacznie bardziej atrakcyjny dla rodzimych producentów, eksportujących dotychczas nawet do 90% wyrobów. Zdaniem dyrektora targów Wandy Gontarskiej, Warszawa jest ważna także pod względem prestiżu i szans dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej – to właśnie tutaj mieszka najliczniejsze grono przedstawicieli świata mediów, kultury i biznesu oraz oczywiście polityki.

Wystawy o tematyce bursztynowej

Organizator targów Złoto Srebro Czas – Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych – przygotowali także wystawy o tematyce bursztynowej. Będą to: Bursztynowa bryła – wystawa przygotowana przez Muzeum Ziemi PAN, prezentacja Tryptyku Niebiańska Jerozolima wykonanego w pracowni Drapikowski Studio oraz pokaz bursztynowych inkluzji na stoisku Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników przygotowany przez dr. Elżbietę Sontag z Muzeum Inkluzji w Bursztynie Uniwersytetu Gdańskiego.

Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas
3-5 października 2008
Centrum Expo XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14.


Informacje o targach:
Złoto Srebro Czas


Zdjęcie: Biżuteria z bursztynem firmy S&A Bursztynowa Biżuteria z Gdyni.