plzh-CNenetdelvltnorues

Konkurs , którego organizatorami są Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska Związku Rzemiosła Polskiego oraz Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych - organizatorzy targów Złoto Srebro Czas, powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, ceniących jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej. Główną ideą jest promocja umiejętności osób, które od wielu lat wykonują ten zawód, oraz młodych ludzi uczących się złotnictwa lub rozpoczynających pracę zawodową.

W 2009 roku dla młodych złotników w wieku do 21 lat (juniorów) ustalono temat „Odlotowa klasyka” – ma on zainspirować młodzież do poszukiwania nowych form opartych na klasycznych technikach. Natomiast w kategorii seniorów uczestnicy mają do wykonania prace do tematu „Gra w zielone” – autorzy mają pole do popisu i wykorzystania umiejętności, kolorystyki i fantazji.

Prace konkursowe należy zgłosić w terminie do 22 września 2009 r., a oceni je komisja konkursowa powołana z grona wybitnych fachowców złotników i jubilerów. Zadaniem jej będzie dokonanie wyboru sześciu najlepszych prac (trzy w każdej z dwóch kategorii). Autorzy prac nagrodzonych otrzymają Dyplomy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody. Kolejne edycje ogólnopolskiego konkursu „Złoto i Srebro w Rzemiośle”® potwierdzają coraz większe zainteresowanie złotników i jubilerów, co z kolei zwraca uwagę także mediów na okoliczność, że jest to rzemiosło skupiające prawdziwe talenty.

Do pobrania:
regulamin konkursu (doc) karta zgłoszeniowa (doc)