plzh-CNenetdelvltnorues

Które muzeum ma najciekawsze eksponaty bursztynowe? Gdzie kupić atrakcyjne wyroby z bursztynem? Które restauracje kuszą bursztynowym menu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w przewodniku po pomorskim bursztynowym szlaku. Właśnie wydano jego angielskojęzyczną wersję.

Dlaczego bursztyn? Ponieważ jest jednym z głównych wyróżników, na którym województwo pomorskie konsekwentnie buduje swój wizerunek. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna od kilku już lat współtworzy i promuje ofertę sektora turystycznego opartego na bursztynie. Jedną z form promocji jest przewodnik po pomorskim szlaku bursztynowym „Bursztyn inspiruje”, wydany na początku 2012 roku.

Obecnie publikacja ta doczekała się wydania również w wersji angielskiej. Teraz również zagraniczni turyści dowiedzą się, jakim wyjątkowym kamieniem jest bursztyn, gdzie można kupić atrakcyjną biżuterię i wyroby z bursztynem, gdzie obejrzeć wystawy poświęcone temu kamieniowi, wziąć udział w pokazach obróbki i warsztatach, jak również spróbować specjalnie przygotowanego bursztynowego menu.

Celem wydawnictwa jest wprowadzenie czytelnika w tematykę bursztynu, jego historię, pochodzenie i rolę w kulturotwórcza w rejonie pomorskim, a jednocześnie zainspirowanie do zaplanowania aktywnego wypoczynku lub krótkich wycieczek po woj. pomorskim. Została opracowana we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników i wydana przez PROT.

Wcześniejsze informacje na ten temat oraz wersja polska przewodnika do pobrania:

Bursztyn inspiruje nie tylko na weekendy

Polecamy:

Budujemy nowoczesną markę bursztynu - rozmowa z Krystyną Hartenberger-Pater
Bursztynowy szlak